Airlink

Najlepsze okazje linii Airlink na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o Airlink

Airlink

Airlink to największe południowoafrykańskie prywatne linie lotnicze, działające na rynku od początku lat 90. Przewoźnik oferuje tanie loty do Afryki oraz na wyspę Św. Heleny, a siatka połączeń stale się rozrasta. Linie latają do ponad 30 miejsc docelowych, w tym do Zimbabwe, Mozambiku, Zambii czy na Madagaskar. Airlink ma w swojej ofercie loty pasażerskie, loty cargo oraz loty czarterowe, a dzięki sojuszowi z m.in. South African Airways pasażerowie linii mogą skorzystać nie tylko z bogatej oferty lotów do wielu miejsc na świecie, ale i dołączyć do programu lojalnościowego Voyager. Główny hub Airlink mieści się w Johannesburgu.

Kod IATA Airlink to AZ.

Airlink bagaż: wymiary i waga

W Airlink bagaż musi mieć określone wymiary i wagę, które są podane w regulaminie przewoźnika.

Airlink bagaż podręczny: wymiary i waga

Każdy pasażer klasy ekonomicznej może wnieść na pokład samolotu walizkę o wymiarach maksymalnie 115cm i wadze do 8kg oraz jeden przedmiot dodatkowy. Pasażerowie klasy biznesowej mogą zabrać ze sobą maksymalnie dwie sztuki bagażu podręcznego oraz jeden przedmiot dodatkowy. W Airlink bagaż podręczny oznacza m.in. torebkę, płaszcz czy parasol. Płyny powinny być przewożone w opakowaniach o pojemności do 100ml i włożone do przezroczystej plastikowej torebki o wymiarach 20x20cm.

Airlink bagaż rejestrowany: wymiary i waga

W Airlink bagaż rejestrowany zależy od klasy, którą podróżujemy oraz trasy lotu. W większości przypadków pasażerowie klasy ekonomicznej mogą bezpłatnie przewieźć bagaż o wadze do 20kg, z kolei limit bagażu rejestrowanego w klasie biznesowej wynosi 30kg. Niemowlętom przysługuje bagaż rejestrowany o wadze do 10kg (plus wózek/fotelik).

W Airlink lot ze zwierzęciem jest możliwy wyłącznie za zgodą przewoźnika. Zwierzęta podczas lotu nie mogą przebywać w kabinie samolotu.

Jakie klasy rezerwacyjne ma Airlink?

W Airlink klasy rezerwacyjne są dwie: ekonomiczna oraz biznesowa, jednak na części z lotów pasażerowie mogą podróżować jedynie klasą ekonomiczną. Warto pamiętać, że w Airlink bilety lotnicze obejmują również posiłki na pokładzie. Oferta menu jest zróżnicowana i zależy od trasy lotu. W klasie ekonomicznej pasażerowie otrzymują napoje oraz lekkie przekąski lub lunch. W klasie biznesowej menu obejmuje także gorące posiłki.

Airlink odprawa online

W Airlink odprawa jest możliwa na kilka sposobów. Pasażerowie mogą skorzystać z odprawy na lotnisku lub samoobsługowych kiosków, jednak najlepszym rozwiązaniem jest odprawa online. Dlaczego? Odprawa na lotnisku oznacza konieczność przyjazdu do obiektu minimum 1,30h (w przypadku lotów krajowych) lub 2h (w przypadku lotów międzynarodowych) i stawienia się w punkcie odprawy lub samodzielne odprawienie się w kiosku. Odprawa online Airlink jest dostępna zazwyczaj do godziny przed lotem, jednak należy pamiętać, że przewoźnik ma prawo zawiesić tę usługę. Pasażerowie korzystający z odprawy online muszą wydrukować kartę pokładową w formacie A4.

Airlink flota

Jakie samoloty ma Airlink w swojej flocie? Są to maszyny Embraer ERJ 135-LR, Embraer ERJ 140, Embraer ERJ 170, Embraer ERJ 190-AR, Jetstream 4100, Cessna 208B Grand Caravan EX oraz British Aerospace AVRO RJ85. Flota Airlink liczy ponad 40 maszyn, a liczba ta stale się powiększa. W zależności od typu samolotu na pokład może wejść od 9 do ponad 100 pasażerów. W Airlink samoloty o większej pojemności mają wydzieloną przestrzeń na klasy ekonomiczną oraz biznesową. Mniejsze maszyny obsługują loty jedynie w klasie ekonomicznej. Przewoźnik stara się ograniczać emisję dwutlenku węgla podczas rejsów i stosuje nowoczesne metody pozwalające chronić środowisko przed zanieczyszczeniem.

Jakie usługi ma Airlink w swojej ofercie?

Przewoźnik oferuje tanie bilety lotnicze, w cenie których otrzymujemy bezpłatny limit na bagaż podręczny oraz rejestrowany, a także posiłek na pokładzie samolotu. Linie lotnicze są w sojuszu z South African Airways, dzięki czemu pasażerowie mogą skorzystać z programu lojalnościowego Voyager i zbierać mile za loty. Podczas rejsu można zrelaksować się przy lekturze czasopisma Skyways, na niektórych lotach dostępny jest także program rozrywkowy na ekranach wbudowanych w oparcia siedzeń. Promocje Airlink nie są przeprowadzane cyklicznie, warto sprawdzać media społecznościowe przewoźnika i na bieżąco sprawdzać informacje dotyczące aktualnych cen biletów lotniczych i zniżek na loty.

Główna siedziba Airlink – międzynarodowe lotnisko Johannesburg

Międzynarodowe lotnisko Johannesburg, inaczej OR Tambo International Airport, to największy port lotniczy w Afryce. Obiekt działa od 1952 roku. Lotnisko jest zlokalizowane ok. 22 km od centrum miasta, a odległość tę można pokonać autobusem, pociągiem, taksówką lub wynajętym samochodem. Port lotniczy Johannesburg liczy 6 terminali, między którymi jeżdżą darmowe autobusy. Podróżujący mogą skorzystać z bogatej oferty sklepów, lokali gastronomicznych, kantorów czy opieki medycznej na miejscu. W pobliżu obiektu wydzielono przestrzeń na parkingi.