American Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii American Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
 • Stany Zjednoczone Ameryki
  z: Kraków (KRK)
  Los Angeles
  Sprawdź szczegóły
  od 2742 PLN
 • Stany Zjednoczone Ameryki
  z: Warszawa (WAW)
  Chicago
  Sprawdź szczegóły
  od 1806 PLN
Reklama

Dowiedz się więcej o American Airlines

American Airlines

Linie lotnicze American Airlines są jednym z największych przewoźników lotniczych. Od powstania w 1930 roku połączyły się z 80 innymi przewoźnikami. Ostatnią fuzję przeprowadzono 14 lutego 2013 roku z US Airways. 
Dzisiaj American Airlines obsługuje rejsy krajowe, posiada też bogatą sieć połączeń międzynarodowych. Samoloty przewoźnika lądują na lotniskach Ameryki Południowej, Europy, Azji, na Karaibach.
Siedziba firmy znajduje się w Fort Worth w Teksasie, a linie posiadają pięć głównych węzłów, na lotnisku w Dallas, Nowym Jorku im. J.F.K., Los Angeles, Miami i Chicago O’Hare.
American Airelines są członkiem sojuszu Oneworld.

Bagaż

W liniach lotniczych American Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane przez linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w American Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Klasa ekonomiczna zapewnia dużo miejsca, różnorodny program rozrywkowy oraz porty do zasilania USB w każdym fotelu. Siedziska mają regulowane zagłówki.
W pierwszej klasie pasażerowie swoje fotele mogą rozłożyć do pozycji leżącej, przewoźnik zapewnia pikowaną kołdrę, dwie poduszki, kapcie, osłonkę na oczy i pidżamy. Ponadto otrzymują zestaw kosmetyków do pielęgnacji skóry i mają dostęp do najwyższej jakości rozrywki.
W klasie biznes pasażerowie otrzymują na rejsach dalekodystansowych więcej miejsca na nogi, a oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Odprawa online

Przed podróżą z przewoźnikiem American Airlines można dokonać odprawy online i wydrukować kartę pokładową, co jest możliwe na 24 godziny, a najpóźniej do dwóch godziny przed planowanym wylotem.

Flota

Flota American Airlines składa się z 627 samolotów. Do rejsów długodystansowych wykorzystuje maszyny typu Boeing 777-300ER, 777-200, 777-200 retrofit, 767; na średnich dystansach lata samolotami Airbus A321 Transcon, A319, Boeing 757, 737-800 i MD80; na trasach regionalnych wykorzystuje Bombardiery CRJ-200, CRJ-700, CRJ-900 NextGen, Embraery ERJ-140 A ERJ-145, ERJ-175.

Port lotniczy Dallas

Międzynarodowe lotnisko Dallas/Fort Worth położone jest w stanie Texas, między miastami: Dallas i Fort Worth. Na terenie lotniska rozlokowane są liczne bary, restauracje, różnego rodzaju sklepy. Do portu przynależą dwa hotele, zlokalizowany w obrębie Terminalu D - Grand Hyatt i w obrębie Terminalu C - Hyatt Regency. Firmy wynajmujące samochody znajdują się poza lotniskiem. Na terenie lotniska można skorzystać z dostępu do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

W klasie pierwszej sami pasażerowie decydują co i kiedy jedzą, w ofercie mają dostęp do ekskluzywnej karty win. Klasa biznes serwuje przysmaki kulinarne. W obu klasach menu jest zróżnicowane, a napoje darmowe. Pasażerowie klasy ekonomicznej darmowo mają zapewnione bezalkoholowe napoje. Na większości lotów międzynarodowych pasażerom tej klasy bezpłatne serwowane są też posiłki, wino i piwo. Linie na życzenie przygotują posiłki specjalne, uwzględniające potrzeby zdrowotne czy religijne, warunkiem jest złożenie przewoźnikowi zamówienia co najmniej na 24 godziny przed odlotem.

Dodatkowe usługi

W czasie rejsów z Ameryki pasażerowie mają możliwość korzystania z dostępu do płatnego bezprzewodowego internetu używając przy tym własnych urządzeń: laptopów, tabletów, smartfonów itp. 
W czasie lotu linie oferują do 180 programów telewizyjnych, do 250 filmów, do 20 gier wideo, muzykę z 300 płyt CD i 18 radiowych kanałów muzycznych. Na wszystkich lotach do i z Europy, Azji i Ameryki Południowej funkcjonuje na pokładzie sklep bezcłowy.