Link Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Link Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Link Airways

Link Airways

Linia lotnicza Fly Corporate jest nowym przewoźnikiem, który swoją działalność rozpoczął w 2016 roku. Linie lotnicze Fly Corporate należą do Australii i są uważane głównie za regionalnego przewoźnika. Fly Corporate obsługuje loty pasażerskie i regionalne przewozy. Linia lotnicza lata do Nowej Południowej Walii, Queensland i Victorii, czyli w obrębie Australii. Tanie bilety Fly Corporate możemy zatem wykupić aż do 13 różnych miast kontynentu australijskiego. Kod IATA to FC.

Bagaż Fly Corporate

Co istotne, wybierając się w podróż linią lotniczą Fly Corporate, możemy zabrać bagaż zarówno podręczny, jak i rejestrowany. Musimy jedynie pamiętać o odpowiedniej wadze oraz wymiarach. Bagaż podręczny Fly Corporate może mieć do 7 kg i mieć wymiary: 48 x 34 x 23 cm. Tania linia lotnicza Fly Corporate umożliwia także swoim pasażem zabranie w ramach ceny biletu bagażu rejestrowanego do 15 kg. Powyżej tej wagi musimy dokonać dodatkowej opłaty. Czego nie możemy schować do bagażu rejestrowanego? Przede wszystkim nie możemy tam chować kart kredytowych, paszportów, rzeczy łamliwych, np. szkła. Podobnie jest z bagażem podręcznym, w tym wypadku musimy pamiętać, że na pokład linii lotniczej Fly Corporate nie możemy zabrać ostrych przedmiotów oraz pełnowymiarowych produktów kosmetycznych. Obowiązują jedynie produkty 100 ml.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia lotnicza Fly Corporate?

Fly Corporate jest niedużą linią lotniczą, która oferuje jedynie przeloty regionalne, dlatego można skorzystać jedynie z klasy ekonomicznej. W ramach oferty linia ta podaje swoim pasażerom bezpłatne przekąski oraz napoje. Co istotne, na pokładzie nie ma toalet, ale podróże lokalne nie są długie, ponadto można zakupić niezwykle tanie bilety Fly Corporate w klasie ekonomicznej. Siedzenia są wygodne i ustawione w układzie 2-1.

Czy Fly Corporate ma odprawę online?

Mimo że linia lotnicza Fly Corporate nie jest dużym przewoźnikiem, bez trudu dokonamy odprawy online. Warto wiedzieć, że korzystanie z tego rodzaju odprawy skraca znacząco czas przebywania na lotnisku. Możemy bez przeszkód pojawić się na lotnisku jakieś 40 minut przed wylotem lub później i od razu udać się w stronę wejścia na pokład samolotu. Co istotne, dla spóźnialskich, odprawa internetowa jest otwarta nawet do 30 minut przed samym lotem! Jeśli pojawiliśmy się na lotnisku zbyt późno, możemy odprawić się online. Pamiętajmy jednak, że konieczne jest wydrukowanie karty pokładowej, bez której nie wejdziemy do samolotu!

Jakie samoloty ma w swojej flocie Fly Corporate?

Samoloty Fly Corporate to bezpieczne i komfortowe maszyny, które przewożą niewielką liczbę pasażerów, jednak należy pamiętać, że loty odbywają się lokalnie i trwają maksymalnie dwie godziny. W swojej flocie Fly Corporate ma przede wszystkim samoloty typu Saab, które przewiozą około 40 osób. Ponadto w skład maszyn tych linii lotniczych wchodzą także samoloty Fairchild. Na pokład Fairchild może wejść około 20 osób. Co istotne, dokładna liczba samolotów zmienia się w zależności od roku. Zazwyczaj jest to liczba około 10 samolotów.

Główna siedziba lotniska Fly Corporate

Linie lotnicze Fly Corporate mają także swoją główną siedzibę, którą jest port lotniczy w Brisbane. Jest to port, który znajduje się około 13 km od centrum miasta Brisbane. Lotnisko uważane jest za największy port lotniczy w stanie Qeensland i jest 3 co do wielkości portem w całej Australii. Lotnisko to zostało otwarte niemalże 100 lat temu, gdyż w 1928 roku, obsługuje dwa terminale: międzykrajowy i międzynarodowy. Co istotne, na lotnisku znajduje się wiele punktów, w których zjemy posiłki, napijemy się czegoś oraz odpoczniemy, wynajmując, np. pokój w hotelu. Możemy także skorzystać z różnych sklepów, również tych wolnocłowych. Port lotniczy w Brisbane ma bardzo korzystne połączenie komunikacyjne z centrum, bez trudu dojedziemy tam transportem publicznym oraz taksówką.

Dodatkowe udogodnienia linii lotniczej Fly Corporate

Co istotne, linia lotnicza oferuje różnorodne udogodnienia dla podróżujących. Musimy jedynie pamiętać, aby zgłosić fakt podróży, np. z małym lub wymagającym dzieckiem nieco wcześniej. Warto wiedzieć, że kobiety w ciąży lub dzieci do 15 roku życia, mogą zajmować miejsca w rzędzie wyjściowym, tzw. miejsca ewakuacyjne. Osoby, które wybierają się w podróż z małym dzieckiem lub niemowlęciem, zostaną odprawieni poza kolejką, wystarczy zgłosić ten fakt, podczas odprawy. Każdy rodzic, który będzie potrzebować pomocy przy wysiadaniu z małym dzieckiem, otrzyma ją.