Air Serbia

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Serbia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Serbia

Air Serbia

Linie lotnicze Air Serbia, flagowy i największy przewoźnik Serbii, należą do jednych z najstarszych linii lotniczych świata. Założone 17 czerwca 1927 roku pod nazwą Aeroput, w 1947 roku zmieniły nazwę na Yugoslav Airlines, a w 2003 roku na Jat Airlines. 
10 lat później na mocy porozumienia Etihad Airways, Jat Airways i rządu Serbii powołano do życia Air Serbia. Linie oferują transport pasażerski, cargo i charterowy. W siatce połączeń jest ponad 30 portów basenu Morza Śródziemnego, wspólnie z partnerem Etihad Airways rejsy codeshare do Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii. Linie współpracują także z niemieckim przewoźnikiem Air Berlin.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Serbia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Serbia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami Air Serbia do wyboru podróżować można klasą ekonomiczną lub biznes. 
W klasie ekonomicznej zależnie od trasy serwowane są posiłki.
Klasa biznes ma wzbogacony serwis rozrywek pokładowych. Na lotniskach pasażerowie tej klasy mogą korzystać z saloników biznesowych, przysługuje im pierwszeństwo wejścia na pokład.

Odprawa online

Air Serbia umożliwia dokonanie odprawy online. Klienci eSky mogą wykupić tę usługę i sfinalizować formalności związane z odprawą przed wyjazdem na lotnisko.

Flota

Flota Air Serbia składa się z czterech samolotów typu Boeing 737-300, trzech typu ATR 72-200, dwóch typu ATR 72-500, ośmiu typu Airbus A319 i dwóch typu Airbus 320.

Port lotniczy Belgrad

Międzynarodowe lotnisko Belgrad im. Nikola Tesli położone jest ok. 18 km na zachód od serbskiej stolicy. W budynku terminala znajdują się bary, restauracje, różnego rodzaju sklepy oraz wypożyczalnie samochodów. 

Posiłki

W klasie ekonomicznej na krótkich trasach przewoźnik serwuje przekąski i gorące napoje. Podczas rejsu trwającego od 2 do 3 godzin pasażerowie mają do wyboru zimne przekąski lub posiłek główny oraz bezpłatny bar service. Na lotach powyżej 3 godzin mogą wybrać danie główne z menu. 
W klasie biznes na rejsach krótkich podawany jest aperitif i kanapki. Na rejsach trwających od godziny do dwóch pasażerowie mogą wybierać dania z karty. Na dłuższych trasach pasażerom serwowane są trzy dania główne.
Air Serbia na życzenie przygotuje posiłki specjalne, warunkiem jest złożenie przewoźnikowi zamówienia co najmniej na 24 godziny przed odlotem.

Dodatkowe usługi

W czasie rejsu samolotami Air Serbia pasażerowie klasy biznes mogą korzystać z całej gamy rozrywek, m.in. oglądać światowej klasy filmy, mają dostęp do 20 kanałów TV, 8 serbskich lokalnych kanałów, w tym m.in. komediowy, do audiobooków i 12 gier. Na pokładzie samolotu Airbus 319 pasażerowie mają dostęp do iPada i redukujących hałas słuchawek.