LOT Polskie Linie Lotnicze

Reklama

Najlepsze promocje PLL LOT na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
 • Włochy
  2 okazje do
  Wenecja
  od 543 PLN
 • Chorwacja
  2 okazje do
  Dubrownik
  od 1177 PLN
 • Egipt
  z: Warszawa (WAW)
  Kair
  Sprawdź szczegóły
  od 1120 PLN
 • Chorwacja
  3 okazje do
  Rijeka
  od 794 PLN
 • Stany Zjednoczone Ameryki
  z: Warszawa (WAW)
  Miami
  Sprawdź szczegóły
  od 4031 PLN
 • Rumunia
  z: Warszawa (WAW)
  Bukareszt
  Sprawdź szczegóły
  od 656 PLN
 • Chorwacja
  z: Warszawa (WAW)
  Zagrzeb
  Sprawdź szczegóły
  od 701 PLN
 • Kosowo
  z: Warszawa (WAW)
  Prisztina
  Sprawdź szczegóły
  od 1661 PLN
Reklama

Dowiedz się więcej o LOT

PLL LOT - Polskie Linie Lotnicze

Polskie Linie Lotnicze LOT to jeden z najstarszych przewoźników na świecie oraz główny polski operator, działający w branży lotniczej od 1929 roku. Pierwszy międzynarodowy lot odbył się 1 kwietnia 1930 roku na linii Warszawa-Bukareszt. 
Wkrótce rozpoczęto sprzedaż biletów lotniczych na trasy łączące stolicę Polski z Atenami, Bejrutem i Helsinkami. Od 1931 roku logiem PLL LOT jest żuraw. 

Bagaż LOT

W liniach lotniczych LOT na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w LOT też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Zależnie od długości trasy LOT operuje dwoma systemami klas rezerwacyjnych. Poszczególne klasy różnią się dostępem do usług podczas planowania podróży i w trakcie samego lotu.

LOT Economy Simple to oferta dla osób, które podróżując na krótszych trasach stawiają przede wszystkim na cenę. Zawiera się w niej m.in. poczęstunek przekąską i napojem oraz możliwość wyboru sposobu odprawy. Dodatkowo płatne są posiłki, bagaż rejestrowany oraz wybór miejsca.

LOT Economy Class to oferta poszerzona o bagaż rejestrowany wliczony w cenę biletu oraz możliwość skorzystania ze zniżki dla dziecka. 

LOT Economy Plus dla bardziej wymagających klientów oferuje dedykowaną linię call center, priorytetową odprawę, boarding i bagaż, prasę, miejsce z przodu samolotu oraz płatny dostęp do saloniku biznesowego.

LOT Business Class to najbardziej komfortowy sposób podróżowania na trasach krótkodystansowych. W cenie biletu są wszystkie udogodnienia dostępne w niższych klasach oraz dodatkowo specjalny check-in i oddzielna kontrola bezpieczeństwa, które pozwalają pasażerom szybko pokonać lotniskowe procedury. 

LOT Economy Class w przypadku lotów długodystansowych pozwala pasażerom na oszczędne podróżowanie. W cenie biletu do dyspozycji pasażerów są koc i poduszka oraz system rozrywki pokładowej, posiłki i napoje, a także dedykowana linia call center, rejestrowany bagaż, odprawa online i na lotnisku. 

LOT Premium Class to priorytetowa odprawa, boarding i bagaż, dostęp do prasy oraz możliwość wyboru miejsca. Dodatkowo płatny jest dostęp do saloniku biznesowego. 

LOT Business Class to klasa oferująca największy komfort podróżowania na długodystansowych trasach. Tu w cenie biletu są wszystkie usługi, łącznie z dostępem do saloniku biznesowego. Pasażerowie tej klasy przechodzą przez specjalny check-in i oddzielną kontrolę bezpieczeństwa, które pozwalają szybko pokonać lotniskowe procedury.

Odprawa online

Odprawa przez internet możliwa jest na 24 godziny przed odlotem i zamykana jest na 120 minut przed nim. W ostatnim kroku odprawy można kartę pokładową wydrukować lub zamówić SMS z linkiem do strony, gdzie wirtualna karta jest przechowywana. 

Odprawa przez telefon możliwa jest w tym samym czasie, ale kartę pokładową należy odebrać najpóźniej 30 minut przed odlotem na lotnisku. Tradycyjna odprawa na lotnisku zamykana jest, w zależności od trasy, od 30 minut do godziny przed odlotem.

Można także skorzystać z wygodnej, samodzielnej oprawy (self check-in) przy automatach znajdujących się na lotnisku. Wystarczy podejść do stanowiska automatycznej odprawy, wpisać  swoje imię, nazwisko oraz kod rezerwacji, a automat wydrukuje kartę pokładową.

Flota

Flota Polskich Linii Lotniczych LOT liczy 36 samolotów. Do lotów krajowych oraz średniodystansowych wykorzystywane są maszyny typu: Embaraer 170, Embaraer 175, Embaraer 195, Boeing 737-400 lub Boeing 737-800. Loty długodystansowe obsługiwane są przez nowoczesne samoloty Boeing 787 Dreamliner.

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Główną bazą LOT-u jest port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na lotnisku znajdują się saloniki biznesowe polskiego przewoźnika: LOT Business Lounges „Polonez” oraz LOT Elite Lounge. 

W saloniku na pasażerów czekają takie udogodnienia, jak łazienka z prysznicem, ciepły lunch i przekąski, napoje (również alkoholowe), prasa, komputery, telewizja, darmowy dostęp do WiFi.
Możliwość wejścia do saloników uzależniona jest od klasy rezerwacyjnej.

Posiłki

Oferowane przez LOT posiłki na pokładzie różnią się w zależności od trasy oraz klasy rezerwacyjnej.
Na trasach do 6 godzin posiłki oferowane są pasażerom podróżującym klasami Business i Economy Plus. Pozostali otrzymają drobną przekąskę, a ponadto mogą skorzystać z oferty LOT Gourment. W ofercie są m.in. kanapki, napoje i słodkie przekąski.

Na dłuższych trasach posiłek jest wliczony w cenę biletu dla podróżujących klasą Business oraz Premium, natomiast podróżujący klasą Economy mogą wykupić w trakcie rezerwacji lotu (a najpóźniej 12 godzin przed odlotem) usługę Moje Menu Premium. Na długich trasach działa również Sky Bar. 

Na pokładzie można zamówić dania specjalne – bezglutenowe, wegetariańskie, z obniżoną zawartością laktozy, dla diabetyków itp.

Dodatkowe usługi

Podróż dziecka do lat 12 wymaga wcześniejszej rezerwacji specjalnego asystenta-pracownika LOT-u, który będzie towarzyszył młodemu pasażerowi od odprawy aż do momentu odebrania go na lotnisku docelowym przez dorosłą, upoważnioną do tego osobę. 

Do przewozu sprzętu sportowego lub instrumentów muzycznych, których gabaryty przekraczają standardowe rozmiary bagażu, dedykowana jest usługa Mój Dodatkowy Bagaż. Można ją zamówić najpóźniej 24 godziny przed odlotem.
Zwierzęta przewożone są w kabinie pasażerskiej lub w luku bagażowym, zależnie od ich wagi i rozmiarów. Przewóz zwierzęcia należy zgłosić najpóźniej 48 godzin przed lotem.