Austrian

Reklama

Najlepsze okazje linii Austrian na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
 • Tajlandia
  z: Warszawa (WAW)
  Bangkok
  Sprawdź szczegóły
  od 4508 PLN
 • Albania
  z: Warszawa (WAW)
  Tirana
  Sprawdź szczegóły
  od 1146 PLN
 • Macedonia Północna
  z: Warszawa (WAW)
  Skopje
  Sprawdź szczegóły
  od 1266 PLN
 • Czarnogóra
  z: Warszawa (WAW)
  Podgorica
  Sprawdź szczegóły
  od 1177 PLN
 • Bułgaria
  z: Warszawa (WAW)
  Sofia
  Sprawdź szczegóły
  od 1085 PLN
 • Austria
  z: Warszawa (WAW)
  Linz
  Sprawdź szczegóły
  od 1055 PLN
 • Serbia
  z: Warszawa (WAW)
  Belgrad
  Sprawdź szczegóły
  od 1085 PLN
 • Austria
  z: Warszawa (WAW)
  Wiedeń
  Sprawdź szczegóły
  od 916 PLN
Reklama

Dowiedz się więcej o Austrian

Austrian

Narodowa austriacka linia lotnicza powstała w 1958 roku. Od 2000 roku Austrian jest członkiem największego sojuszu lotniczego – Star Alliance. 
Linie lotnicze Austrian oferują wysoką jakość usług, nowoczesność, niezawodność i bezpieczeństwo. Razem z należącymi do Austriana liniami Lauda Air i Tyrolean Airways grupa sprzedaje bilety w 117 kierunkach. 

Bagaż

W liniach lotniczych Austrian na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Austrian też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Austrian oferuje trzy klasy – ekonomiczną, ekonomiczną premium i biznesową. W klasie ekonomicznej odległość pomiędzy fotelami wynosi ok. 80 cm, a szerokość siedzeń – 44 cm. Oparcia odchylają się do 120 st. Do dyspozycji pasażerów w trakcie lotu jest biblioteka filmów.   
Od wiosny 2018 roku na trasach międzykontynentalnych pasażerowie mogą wybrać także klasę ekonomiczną premium. Cała flota oraz serwis pokładowy zostały zmodernizowane, można skorzystać z wygodnych podnóżków i zagłówków. Na pokładzie pasażerowie znajdą także dotykowe monitory, gniazdka i porty USB.
W klasie biznes odległość pomiędzy skórzanymi siedzeniami jest większa na krótkich i średnich trasach. Podczas lotów długodystansowych pasażerowie sadzani są co drugie miejsce, aby zapewnić więcej prywatnej przestrzeni. 

Odprawa online

Odprawa przez internet dostępna jest od 36 do 1 godziny przed planowanym odlotem. Podczas odprawy można wybrać miejsce w samolocie. Kartę pokładową należy wydrukować lub ściągnąć jej elektroniczną wersję na telefon.

Flota

Linie lotnicze Austrian posiadają jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych flot w Europie. Średni wiek Airbusów i Boeingów wynosi 6 lat. Dzięki zróżnicowaniu wielkości samolotów, linia może w łatwy sposób dostosować się do warunków obowiązujących na obsługiwanych trasach. Obecnie flota liczy 42 maszyny.

Port lotniczy Wiedeń-Schwechat

Główna baza linii lotniczej Austrian znajduje się 18 km od centrum Wiednia. W jednym budynku znajdują się terminale T1 i T2, w kolejnym terminal A1, obsługujący tanie linie lotnicze oraz terminal VIP. W 2012 roku oddano do użytku trzeci terminal, który podczas budowy nazwano Skylink. W tej chwili port jest stanie obsłużyć ok. 30 mln pasażerów rocznie. 
Na lotnisku znajdują się bankomaty, kantory, urzędy pocztowe, całodobowe centrum medyczne, wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Na terenie lotniska można również korzystać z Wi-Fi.

Posiłki

Na krótkich dystansach w klasie ekonomicznej Austrian oferuje lekkie przekąski I dania. Na dłuższych trasach można wybrać pomiędzy dwoma proponowanymi menu, a dodatkowo pasażer otrzymuje napoje i przekąskę przed lądowaniem.
W klasie biznesowej na krótkich dystansach pasażerowie częstowani są lekkim śniadaniem i wyśmienitym posiłkiem, natomiast na długich trasach oprócz posiłku (do wyboru z trzech menu) otrzymują również przystawki.

Dodatkowe usługi

Na długich trasach pasażerowie mają do dyspozycji interaktywny system rozrywki z wyborem filmów, kanałów muzycznych i gier.
Najmłodszym pasażerom linie lotnicze Austrian oferują gry, zabawki, pozle I specjalne menu.