Air Namibia

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Namibia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Namibia

Air Namibia

Linie lotnicze Air Namiba powstały w 1946 roku i w 1949 roku zaczęły obsługiwać połączenia pomiędzy Windhoek a Grootfontein, 10 lat później zostając członkiem IATA. Od 2017 roku posiadają stosowny certyfikat, pozwalający na obsługiwanie połączeń z dowolnym krajem Unii Europejskiej.

Air Namibia wykonuje przede wszystkim loty krajowe i lokalne. Z przewoźnikiem tym można polecieć z Namibii do: Angoli, Botswany, Ghany, Nigerii, Zambii, Zimbabwe i RPA, a poza Afrykę do Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Posiada on także zezwolenie na wykonywanie lotów do Stanów Zjednoczonych.

Air Namibia – bagaż

Polityka dotycząca bagażu w Air Namibia może wydawać się nieco skomplikowana, ponieważ istnieje wiele różnych wytycznych, które zmieniają się w zależności od klasy oraz trasy lotu.

Bagaż podręczny w Air Namibia

Podróżujący tymi liniami mogą zabrać ze sobą na pokład bagaż podręczny. Za dzieci i niemowlęta trzeba zapłacić co najmniej 50% opłaty za bagaż dorosłego, mają jednak prawo do bagażu tej samej wielkości. Niemowlęta, które siedzą na kolanach rodziców mogą mieć przy sobie bagaż o maksymalnej wadze 23 kilogramów oraz wózek albo fotelik.

Wymiary bagażu dla dorosłych w klasie ekonomicznej:

  • 1 sztuka, maksymalna waga 10 kg, maksymalne wymiary 56x36x23 cm, dodatkowo niewielka torebka albo mały laptop

Wymiary bagażu dla dorosłych w klasie biznes:

  • 2 sztuki o maksymalnej wadze 10 kg każda, maksymalne wymiary 56x36x23 cm, dodatkowo niewielka torebka albo mały laptop

Bagaż rejestrowany w Air Namibia

W przypadku lotów pomiędzy Europą a Namibią podróżny w klasie biznes może zabrać ze sobą dwa bagaże rejestrowane o maksymalnej wadze 32 kg, o łącznych wymiarach 158 cm.

W klasie ekonomicznej przysługuje jeden bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 30 kg i wymiarach łącznych 158 cm.

W przypadku lotów lokalnych i afrykańskich wytyczne dotyczące bagażu są zmienne. Np. w połączeniach pomiędzy Afryką Zachodnią a Południową w klasie biznes przysługują takie same bagaże, jak w przypadku lotu do Europy, ale już w klasie ekonomicznej można zabrać bagaż o maksymalnej wadze 23 kilogramów.

 

Bagaże w lotach krajowych

Wymiary bagaży w  lotach krajowych różnią się też w zależności od… modelu samolotu, który obsługuje połączenie. Wszystkie informacje dostępne są na stronie przewoźnika. Standardowo są jednak obowiązuje zasada: 32 kilogramy w klasie biznes, 23 kilogramy w klasie ekonomicznej. W niektórych przypadkach każdemu podróżnemu przysługuje jeden bagaż, w innych dwa, nawet w klasie ekonomicznej. Jeśli jeszcze nie masz pewności, jak będziesz poruszać się po Afryce lub po Namibii, najbezpieczniej założyć, że bagaż rejestrowany nie przekroczy wagi 23 kg i będzie tylko jeden.

Air Namibia – klasy rezerwacyjne

Jak wynika z powyższego akapitu, w Air Namibia istnieją dwie klasy: ekonomiczna i biznesowa. Ta druga jest uprzywilejowana pod względem przewozu bagażu – każdy podróżny może zabrać ze sobą 2 bagaże podręczne i 2 bagaże rejestrowane (nie licząc niektórych lotów krajowych).

Poza przywilejem bagażowym, klasa ekonomiczna zapewnia też większy komfort podróży – wygodne fotele i wysokiej jakości posiłki. Inaczej jednak wygląda klasa biznes na lotach długodystansowych, a inaczej na krótkich lotach lokalnych. Ta pierwsza zdecydowanie zapewnia większą wygodę w porównaniu do miejsc w klasie ekonomicznej.

Air Namibia – odprawa online

Przed lotem samolotami Air Namibia można odprawić się online. Należy zrobić to najwcześniej 24 godziny przed albo najpóźniej 90 minut przed planowanym lotem. Możesz się odprawić elektronicznie, jeśli:

  • Posiadasz bilet elektroniczny a pierwszy lot odbywa się liniami Air Namibia,
  • Możesz uzyskać dostęp do rezerwacji za pomocą kodu potwierdzenia, numeru biletu, numeru z programu lojalnościowego
  • Nie posiadasz specjalnych potrzeb

Online można odprawić też bagaż, wybrać albo zmienić miejsce w samolocie. Odprawiać się można też na urządzeniach mobilnych.

Flota Air Namibia

Air Namibia posiada aktualnie 10 maszyn:

  • Airbusa A319-100
  • Airbusa A330-200
  • Embraera ERJ 135ER
  • Embraera ERJ 145ER

W planach linie mają zakupienie kolejnych Embraerów.

Dodatkowe informacje

Dobra wiadomość czeka na podróżujących ze zwierzętami. Nie każda linia lotnicza zezwala bowiem na przewóz pupili, a Air Namibia należy do tych, w których można przewozić zwierzęta w większości przypadków. Podobnie bowiem jak w kwestii bagaży, na poszczególnych kierunkach istnieją różne regulacje w tej kwestii.

Na trasie Frankfurt – Windhuku można przewozić kota lub psa o maksymalnej wadze 32 kilogramów, a kwoty za taką usługę wahają się pomiędzy 125 a 200 euro. Ok. 2 razy taniej jest podróżować ze zwierzętami po Namibii.