Tunis Air

Najlepsze okazje linii Tunis Air na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o Tunis Air

Tunis Air

Linie lotnicze Tunis Air to tunezyjski przewoźnik, jeden z najstarszych w Afryce. Linie powstały w 1948 roku na mocy porozumienia rządu tunezyjskiego i prywatnych przedsiębiorców, w tym z francuskimi liniami Air France, które to prawie do końca lat 50. były największym udziałowcem przedsiębiorstwa Tunis Air. Sprzedaż elektronicznych biletów lotniczych linie wprowadziły w 2005 roku. Tunis Air jest nieustannie prężnie się rozwijającym przewoźnikiem, w jego grupie znajdują się linie Sevenair. Linie tunezyjskie są członkiem Arab Air Carriers Organization. W siatce ich połączeń znajduje się ponad sto kierunków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Samoloty linii lądują m.in. w Warszawie. 

Bagaż

W liniach lotniczych Tunis Air na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Tunis Air też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze Tunis Air oferują dwie klasy przelotu, ekonomiczną i biznes. Pierwsza jest tańszą formą podróżowania z przewoźnikiem, a klasa biznes poza większym komfortem podróżowania oferuje wiele przywilejów, m.in. zapewnia pierwszeństwo wejścia na pokład, pokładowy catering, dostęp do faksu i internetu. Pasażerowie tej klasy siedzą w przestronnej kabinie z ergonomicznymi fotelami i szerokimi podłokietnikami.

Flota

Flota Tunis Air składa się z 33 samolotów typu Airbus A300-600, A319-100, A320-200, Boeing B737-500 i B737-600.

Port lotniczy Tunis-Kartagina

Międzynarodowe lotnisko Tunis-Kartagina położone jest 11 km od centrum historycznego miasta, Kartaginy. W obrębie portu znajdują się liczne bary szybkiej obsługi, kawiarnie, serwujące tunezyjskie specjały restauracje, niewielki wybór sklepów wolnocłowych i z pamiątkami. W hali przylotów kilka firm świadczy usługi w zakresie wynajmu samochodów.

Posiłki

Pasażerowie klasy biznes mają możliwość skorzystania z wysokiej jakości pokładowego menu. Na specjalne życzenie linie dostosują potrawy do prywatnych preferencji, a dania serwowane są w eleganckiej porcelanie.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie w czasie lotu pasażerowie mogą korzystać z kolorowych magazynów.