Prinair

Reklama

Najlepsze okazje linii Prinair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Prinair

Prinair

Linie lotnicze US Airways to należące do spółki American Airlines Group jedne z największych linii lotniczych zarówno w USA, jak i na świecie. Powstały w 1939 roku pod nazwą All America Aviation. Potem nazwy przewoźnika kilka razy się zmieniały, linie funkcjonowały jako Allegheny Airlines, US Air i pod obecnym szyldem, US Airways.
Amerykańskie linie z głównych węzłów w Phoenix, Charlotte i Filadelfii latają w blisko 200 kierunkach lądując na lotniskach ponad 20 krajów świata. W siatce połączeń przewoźnika jest Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa i Bliski Wschód. Ponadto na podstawie umów code share świadczy usługi dla 9 innych linii lotniczych świata. 
9 grudnia 2013 roku linie lotnicze US Airways i American Airlines połączyły się, a w wyniku fuzji stworzyły największą linię lotniczą świata. 
31 marca 2014 roku przewoźnik zrezygnował z sojuszu Star Alliance i przeszedł do Oneworld.
Główną bazą US Airways jest port lotniczy w Phoenix, w stanie Arizona.

Bagaż

W liniach lotniczych US Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w US Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Na wszystkich trasach, krajowych i międzynarodowych, linie US Airways oferują przelot w klasie ekonomicznej. Dodatkowo na rejsach krajowych pasażerowie mogą podróżować z przewoźnikiem w klasie pierwszej, a na lotach długodystansowych w klasie biznes. 

Odprawa online

Można jej dokonać od 24 godzin do 90 minut przed planowanym odlotem, a na trasach krajowych do 45 minut.

Flota

Flota US Airways składa się z ok. 340 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, A330-200, A330-300, Boeing 737-400, 757-200, 767-200ER i Embraer 190.

Port lotniczy Phoenix-Sky Harbor

Międzynarodowe lotnisko Phoenix-Sky Harbor to duży i główny port w stanie Arizona w USA. Położone jest ok. 5 km na wschód od centrum Phoenix. W lutym 2007 roku zastosowano na nim po raz pierwszy nowoczesną technologię do wyświetlania kształtu ciała skanowanego pasażera. Pomiarowo-wizualna technologia pozwala na wykrycie przemycania broni, materiałów wybuchowych lub narkotyków. Na terenie lotniska Phoenix-Sky Harbor rozlokowane są liczne bary, restauracje, kawiarnie, sklepy. W obrębie lotniska znajduje się 14 firm wynajmujących samochody, a w terminalach 2, 3, 4 prezentowane są wystawy muzealne. We wszystkich terminalach jest dostęp do darmowego bezprzewodowego internetu.

Posiłki

W klasie biznes posiłki oraz napoje linia oferuje bezpłatnie. W klasie pierwszej pasażerowie mają dostęp do alkoholu, przekąsek, jednak są one oferowane na lotach dłuższych niż 2,5 godziny. W klasie ekonomicznej bezpłatne są napoje bezalkoholowe, kawa, herbata, na lotach transatlantyckich i do Ameryki Południowej pasażerowie otrzymują standardowe posiłki i napoje, w tym wina, zaś posiłki premium i jeden napój alkoholowy dostępne są w sprzedaży.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie mogą w czasie rejsów korzystać z pokładowej rozrywki, mają dostęp do programów TV w wielu wersjach językowych, seriali telewizyjnych, filmów, muzyki i gier. US Airways oferuje udział w programie lojalnościowym Dividend Miles.