Air Europa

Najlepsze okazje linii Air Europa na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Dowiedz się więcej o Air Europa

Air Europa

Linie lotnicze Air Europa to jedne z największych hiszpańskich linii. Działalność przewoźnik rozpoczął pod nazwą Air Espana SA w 1986 roku. Linie należały poczatkowo do angielskiego operatora wycieczek ILG posiadającego brytyjskie linie Air Europa, operujące czarterowymi lotami między Wielką Brytanią a Hiszpanią. Jednak po bankructwie ILG i Air Europa firma została przejęta w 1991 roku przez Juana Jose Hidalgo. Przewoźnik tym samym zapisał się w historii kraju jako pierwsza prywatna linia Hiszpanii, która od 1993 roku, po deregulacji rynku lotniczego kraju, zaczęła się zajmować się regularnymi lotami wewnątrz kraju. Po kryzysie gospodarczym przewoźnika część floty w 1997 roku została wynajęta Iberii. Firma otworzyła zależną spółkę Air Europa Express, która wykonywała czarterowe loty na Wyspy Kanaryjskie, jednak w 2001 roku została zamknięta. 
Aktualnie Air Europa wykonuje ponad 200 lotów dziennie, obsługując ponad 40 lotnisk Europy, Afryki Północnej, obu Ameryk i Karaibów. Najbardziej ugruntowaną pozycję ma w Wenezueli. Trasa Caracas-Madryt-Bruksela stanowi 20 proc. całkowitego obrotu przewoźnika. Air Europa należą do sojuszu SkyTeam.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Europa na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Europa też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Hiszpańskimi  liniami podróżować można w klasie Economy, Premium Economy i Business. Klasa Economy jest najtańszą, oferuje podstawowy standard. Pasażerowie Premium Economy mogą liczyć na szybką odprawę. W ramach SkyPriority, podobnie jak w klasie Business, mogą korzystać z odprawy Klubu Biznes, mają zagwarantowane pierwszeństwo wejścia na pokład, a na nim dysponują większą przestrzenią na nogi, fotele są rozkładane.
Pasażerowie klasy Business na lotnisku mogą korzystać z salonu VIP, mają pierwszeństwo obsługi lotniskowej, przy kontroli bezpieczeństwa i imigracji na niektórych lotniskach, przy wejściu na pokład samolotów i przy obsłudze bagażowej. Mogą skorzystać z przejazdu luksusowym samochodem z szoferem z ich domu lub hotelu do lotniska Barajas. Tylko tu ta usługa jest dostępna i zamawiać ją należy z 48-godzinnym wyprzedzeniem. Kierowca towarzyszy pasażerowi w dniu wyjazdu i powrotu. Pasażerowie Business klasy mogą również cieszyć się komfortem podczas lotu, siedząc w ergonomicznych fotelach.

Odprawa online

Jest możliwa od 48 godzin do 60 minut przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota hiszpańskich linii składa się z 52 samolotów typu Airbus A330 (200/300), Boeing 737-800, B787-8, ATR 72, Embraer 195 i E145.

Port lotniczy Madryt-Barajas

Międzynarodowe lotnisko Adolfo Suarez Madryt-Barajas położone jest 13 km na północny wschód od centrum Madrytu i jest największym portem Hiszpanii. Na jego terenie znajdują się liczne bary, restauracje, kawiarnie, wielobranżowe placówki handlowe, a w hali przylotów działa pięć wypożyczalni samochodów. 

Posiłki

Linie Air Europa oferują szeroki wybór smacznych, świeżo przygotowanych potraw oraz kanapek. O każdej porze dnia dostępne są dla dzieci przekąski i słodycze, a na specjalne zamówienie, złożone z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem, przewoźnik przygotuje potrawy na specjalne zamówienie. Pasażerowie klasy Premium Economy bezpłatnie korzystają z cateringu. Pasażerom klasy Business dedykowane jest najwyższej jakości menu, składające się z dwóch posiłków dla lotów dziennych i dwóch dla nocnych.

Dodatkowe usługi

Na pokładach samolotów Air Europa funkcjonuje skyshop z szeregiem ekskluzywnych artykułów, z którymi można się zapoznać w katalogu. Pasażerowie mają dostęp do wielu czasopism i gazet hiszpańskich oraz międzynarodowych. W czasie lotu można korzystać z audiowizualnej rozrywki, a w jej ramach oglądać programy dokumentalne, filmy, seriale, słuchać muzyki. Poza tym linie oferują swoim klientom program lojalnościowy Flying blue.