Heli Air Monaco

Reklama

Najlepsze okazje linii Heli Air Monaco na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Heli Air Monaco

Heli Air Monaco

Linie lotnicze Heli Air Monaco są przewoźnikiem Księstwa Monaco, a swoją działalność opierają głównie na regularnych przelotach pasażerskich maszynami śmigłowymi, jak też i na lotach widokowych. Średnio 50 razy na dobę helikoptery przewoźnika kursują między lądowiskiem w Monaco, a lotniskiem w Nicei. Docierają też w wiele innych miejsc Europy, m.in. w atrakcyjne regiony Riwiery Francuskiej, Alp, Korsyki, Włoch i Szwajcarii. 
Przewoźnik Heli Air Monaco działalność rozpoczął w 1976 roku przy wsparciu księcia Rainiera III. Początkowo opierał ją na jednym śmigłowcu EnstromF-28, którym w pierwszym roku przewiózł 747 pasażerów. 
 

Bagaż

W liniach lotniczych Heli Air Monaco na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Heli Air Monaco też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Flota

Flota Heli Air Monaco składa się z 6 śmigłowców typu EUROCOPTER AS350-B2.

Heliport Monte-Carlo-Fontvieille

Międzynarodowy Heliport położony jest w dzielnicy Fontvieille w stolicy Księstwa Monaco, mieście Monte Carlo. Co 20 min. startują z niego helikoptery, dziennie wykonując ok. 50 połączeń do Nicei. Poza tym czarterowymi rejsami dotrzeć można w inne regiony Lazurowego Wybrzeża oraz do Włoch, na Korsykę, w Alpy i do Szwajcarii.