Bezpieczeństwo w hotelach w czasie pandemii

Bezpieczeństwo w hotelach w czasie pandemii

Czy pobyt w hotelu w czasie pandemii jest bezpieczny? Obecne czasy przyniosły wiele zmian związanych z zasadami przebywania w hotelach, mających na celu wyeliminowanie ryzyka zarażenia się koronawirusem. Czy te działania są skuteczne? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć, sięgając po fakty i wyniki badań naukowych.

Zanim przejdziecie do faktów na temat pobytu w hotelu, zachęcamy do przeczytania naszych artykułów na temat podróży samolotem i zasad bezpieczeństwa na lotniskach w dobie pandemii. Bo przecież zanim wejdziemy do hotelu, to musimy w wygodny sposób dotrzeć do celu swojej podróży.

Każda podróż wiąże się z pobytem w miejscu docelowym, chyba, że zatrzymujemy się u znajomych bądź rodziny. W innych przypadkach pozostaje nam nocleg w hotelu, apartamentach lub innych obiektach noclegowych. W tym artykule opowiemy Wam o działalności hoteli w dobie pandemii. Dowiecie się, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują, jak wygląda pobyt i wszystko z nim związane. 

Jak hotele dbają o bezpieczeństwo swoich gości? 

Lista nowych zasad wydaje się być długa, dlatego też  przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych środków bezpieczeństwa, które zapewnia zdecydowana większość hoteli.

Zachowanie bezpieczeństwa w recepcji

fakt 1

Większość hoteli dba o to, aby już od wejścia trzymać się zasad bezpieczeństwa. Dlatego recepcjoniści zakrywają usta i nos za pomocą masek. Personel systematycznie dezynfekuje swoje miejsce pracy, a klienci mogą skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.

Niektóre hotele zrezygnowały z bezpośredniej obsługi i zameldowanie w hotelu przeprowadzane jest przez internet. To w jeszcze większym stopniu minimalizuje kontakt!

Dezynfekcja pokojów

fakt 1

Hotele dbają o bezpieczeństwo klientów nie tylko na recepcji, ale także w pokojach. Nie musisz więc martwić się o czystość w pokoju - pracownicy hotelu po każdym pobycie przeprowadzają pełną dezynfekcję wszystkich sprzętów i powierzchni płaskich, m.in klamek do drzwi, okien, przełączników światła, uchwytów krzesła, biurek, telefonów i stolików nocnych Wykorzystują do tego płyn antybakteryjny na bazie alkoholu.

Ponadto, w łazienkach w większości hoteli znajdują się także dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Zachowanie dystansu w przestrzeniach wspólnych

fakt 1

W celu zminimalizowania kontaktów międzyludzkich, w zdecydowanej większości hoteli obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa w przestrzeniach wspólnych. Zaliczamy do nich między innymi:

  • z wind można korzystać jedynie pojedynczo,
  • zachowanie dystansu,
  • mierzenie temperatury personelowi przed rozpoczęciem pracy,
  • stała dezynfekcja części wspólnych.

Zasady bezpieczeństwa w restauracjach hotelowych

fakt 1

Ze względu na pandemię zmieniły się także zasady spożywania posiłków. Dotyczy to zarówno śniadań, jak i tych wydawanych w innych porach dnia. 

Oto kilka nowych zasad:

  • obowiązek noszenia maseczki w restauracji, do momentu zajęcia stolika,
  • zachowanie odpowiednich odstępów między stolikami,
  • stała dezynfekcja stolików po każdym gościu,
  • posiłki wydawane są przez personel w maseczkach i rękawiczkach.

Niektóre hotele oferują także możliwość dostarczenia posiłku do pokoju, co pozwala cieszyć się jedzeniem w zaciszu i w pełnym komforcie psychicznym.

To najczęściej stosowane przez hotele zasady bezpieczeństwa, dzięki którym zapewniony zostaje  spokój  podczas pobytu.

Jak zapewnić sobie dodatkowy komfort związany z pobytem w hotelu jeszcze przed wyruszeniem w podróż? Polecamy skorzystanie z oferty obiektów, które zapewniają możliwość bezpłatnego anulowania rezerwacji. Jeśli zatem wyniknie taka potrzeba, nie będziecie ponosić żadnych kosztów pobytu, który nie mógł dojść do skutku. 

Jeśli chcesz poznać więcej faktów na temat podróżowania w dobie pandemii, sprawdź inne artykuły z cyklu „Bezpieczne podróże”.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!