Na co zwrócić uwagę, planując obecnie podróż?

Na co zwrócić uwagę, planując obecnie podróż?

Podróże w czasie pandemii nie są wcale takie trudne do zorganizowania, jak mogłoby się wydawać. W tym artykule, kolejnym z cyklu “Bezpieczne podróże”, opowiemy Wam, na co warto zwracać uwagę, planując podróże małe i duże. Znajdziecie tutaj zarówno wskazówki dotyczące restrykcji i testów, a także bezpieczeństwa na lotniskach, w samolotach i hotelach. Zachęcamy do lektury kompendium wiedzy na temat podróży w czasach COVID-19.

Krok 1 - weryfikacja aktualnych zasad

Przed dokonaniem rezerwacji biletów lotniczych czy noclegów warto sprawdzić, jakie ograniczenia obowiązują w kraju docelowym. Obecnie sytuacja epidemiologiczna różni się w zależności od kraju.  W odniesieniu do liczby przypadków koronawirusa, władze poszczególnych krajów wprowadzają różnego rodzaju restrykcje, takie jak obowiązek przejścia kwarantanny po przylocie czy przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przy przyjeździe.

Warto zaznaczyć, że obecnie zdecydowana większość krajów europejskich wymaga przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego. Ten drugi jest nowym sposobem  uniknięcia kwarantanny. Co ważne, testy antygenowe nie tylko są szybsze w wykonaniu, ale są także tańsze. Dlatego warto zweryfikować, czy kraj docelowy akceptuje ten rodzaj testów. Można to zrobić w naszym serwisie "Zasady podróżowania”. Pojawienie się i uznawanie wyników testów antygenowych pozwala na szybsze i mniej kosztowne podróżowanie już teraz. 

Z myślą o podróżnikach przygotowaliśmy specjalną promocję we współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka. Korzystając z oferty naszego partnera, koszt testu PCR można obniżyć o 15%. W tym celu przejdź na stronę Diagnostyka i w koszyku wprowadź kod ESKY202028. 

Jeśli masz wątpliwości lub rodzą się u Ciebie kolejne pytania dotyczące testów i kwarantanny, zachęcamy do lektury artykułu “Podróże w czasie pandemii: kwarantanna i testy na koronawirusa”. Znajdziesz tam najważniejsze informacje o rodzajach restrykcji i testów.

Planowanie podróży

Krok 2 - lotnisko i samolot

Bezpieczeństwo na lotnisku i w samolocie to także ważna kwestia. Szczegółowo aspekt ten omawialiśmy w dwóch naszych artykułach:

Tym razem, chcemy przyjrzeć się nie szczegółom, a kilku podstawowym wskazówkom na temat bezpieczeństwa:

  • pamiętaj o maseczce
  • pamiętaj o dystansie społecznym
  • używaj żelu lub płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni, których dotykasz

Planowanie podróży

Krok 3 - hotele

Hotele lub inne formy zakwaterowania to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę pod kątem bezpieczeństwa. Obecnie większość obiektów noclegowych wprowadziła zasady, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia się. Są to kolejno obowiązek zakrywania nosa i ust, dystans społeczny, a także korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk.

Wybierając opcję zakwaterowania należy zwrócić uwagę na dwa aspekty – infrastrukturę i miejsce położenia, a także standardy dbania o czystość i bezpieczeństwo, które są oferowane w odpowiedzi na pandemię. Najlepsze pod tym względem są apartamenty lub domki letniskowe, gdzie możemy w pełni stworzyć warunki sprzyjające odpoczynkowi, w sposób naturalny dystansując się od innych. Hotele, z kolei, mają swoje zalety w postaci możliwości dostarczenia posiłków do pokoju, a także wysokich rygorów bezpieczeństwa.

Więcej informacji o bezpieczeństwie w hotelach znajdziesz w naszym artykule “Bezpieczeństwo w hotelach w czasie pandemii”.

Planowanie podróży

To tylko kilka najważniejszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę planując wyprawę. Aby cieszyć się podróżą i łatwo, a także szybko załatwić wszelkie formalności warto zapoznać się z aktualnymi informacjami. Przychodzimy z pomocą i bazą wiedzy o podróżach. Wskazówki dostępne są na stronach wymienionych poniżej:

  • Zasady podróżowania– aktualne restrykcje w dowolnym kraju na świecie w jednym miejscu.
  • Bezpieczne podróże – fakty na temat podróżowania w dobie pandemii, a także porady i wskazówki ekspertów.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!