Przechowywanie cennych rzeczy w hotelu

Przechowywanie cennych rzeczy w hotelu

W większości obiektów hotelowych dostępne są skrytki/sejfy, w których za drobną opłatą można przechowywać dokumenty, pieniądze lub inne cenne rzeczy. Do takiej skrytki dołączony jest indywidualny klucz. Mamy więc gwarancję, iż nikt niepożądany nie będzie miał dostępu do skrytki.

Sejf w pokoju

W hotelach o wyższym standardzie sejfy ulokowane są także w pokojach. Zwiększa to dodatkowo bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy. Sejf w pokoju będzie miał zazwyczaj zamek szyfrowy. Należy ustawić kod przed pierwszym zamknięciem, zapamiętać i nie dzielić się nim z osobami trzecimi.

Środki ostrozności

Należy pamiętać, że sejf to dobre schronienie dla naszych kosztowności. Niemniej jednak radzimy podejmować także inne kroki, które znacząco przyczynią się do bezpieczeństwa pobytu w hoteli:

  • należy starannie zamykać drzwi przy każdym opuszczaniu pokoju. Jeżeli są one wyposażone w zamki zatrzaskowe powinno się zawsze mieć przy sobie klucz,
  • radzimy nie trzymać całości przywiezionych ze sobą środków pieniężnych czy kart kredytowych w jednym miejscu. W przypadku utraty jednej karty zawsze można skorzystać z zapasowej lub gotówki,
  • zadbaj także o bezpieczeństwo dokumentów podróży. W przypadku utraty paszportu powrót do domu będzie możliwy tylko przy wsparciu polskich placówek dyplomatycznych.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!