Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Wiele hoteli świadczy dodatkowe usługi takie jak: budzenie, pralnia, room service, zamawianie taksówek, sprzedaż biletów na imprezy kulturalne, informacja turystyczna, przechowanie rzeczy wartościowych w sejfie. Część tych usług może być płatna.

Barek w pokoju

Jest to zazwyczaj opcja dodatkowa i płatna. Opłatę za spożyte produkty (napoje, przekąski) reguluje się pod koniec pobytu, podczas wymeldowania. W każdym pokoju powinien znajdować się cennik produktów z mini barku.

Kawa i herbata

Wiele hoteli oferuje darmową kawę i herbatę, którą można przygotować samemu. Oferując taką usługę, hotel wyposaża pokoje w ekspres do kawy lub czajnik, zestaw składający się z herbaty, kawy, cukru oraz śmietanki oraz jednorazowe bądź szklane kubeczki.

Poza pokojem

Dodatkowe udogodnienia, na jakie można trafić w hotelu, są głównie uwarunkowane poprzez jego standard. Do tego typu udogodnień zaliczane są: baseny, sauny, fitness, siłownie, odnowa biologiczna, sklep z biżuterią i z pamiątkami, fryzjer, przechowalnia bagażu, przechowalnia sprzętu rekreacyjnego, sale konferencyjne, przewodnictwo turystyczne, bezpłatny parking, prasowanie.

Internet

W większości hoteli istnieje możliwość skorzystania z internetu. Hotele o wyższym standardzie często oferują szerokopasmowy dostęp do sieci w pokoju. Korzystanie z niego nie wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi kosztami. Niektóre hotele w swej ofercie mogą proponować korzystanie z usług kafejki internetowej – opłaty za korzystanie określane są indywidualnie przez każdy hotel.

Wiele hoteli udostępnia usługę internetu bezprzewodowego (Wi-Fi). Zdarza się, iż sieć tego typu jest dodatkowo zabezpieczona, a dostęp może być płatny. Obsługa hotelu udziela informacji w jaki sposób można uiścić opłatę za usługę.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!