Standardy hotelowych pokoi i ich wyposażenie

Standardy hotelowych pokoi i ich wyposażenie

Wyposażenie pokoi zależy w dużym stopniu od standardu hotelu, czyli liczby gwiazdek.

Poniżej opisaliśmy najczęściej spotykane rodzaje pokoi, niemniej jednak należy pamiętać, iż nie jest to reguła. W zależności od kraju, regionu, czy oczywiście hotelu wyposażenie może się różnić i nieco odbiegać od opisanych przypadków.

Standard

Standardowe wyposażenie pokoju hotelowego to: łóżko, stolik nocny lub półka przy każdym miejscu do spania, szafa lub zabudowana wnęka garderobiana, biurko lub stolik, lustro, wieszak ścienny na odzież wierzchnią, lampka nocna. Ponadto w pokoju mogą znajdować się takie elementy wyposażenia jak telewizor, telefon, radio itp.

Do wyposażenia podstawowego należy także łazienka - różnie wyposażona w zależności od standardu hotelu, w której należy spodziewać się takich akcesoriów jak ręczniki kąpielowe, zestaw mydełek dla każdej osoby, a w hotelach wyższego standardu suszarki do włosów, wagi i zestaw innych kosmetyków.

Rodzinne

Pokoje rodzinne (skrót: FAM) to zazwyczaj rozbudowana wersja pokoju standardowego.

Pokoje tego typu mają większą powierzchnię. Wyposażenie nie odbiega znacznie od tego opisanego powyżej – może być jednak przystosowane do przyjęcia większej ilości gości. (np. większa szafa, więcej krzeseł, większa łazienka).

Apartamenty

Apartamenty (skrót: APT) to pokoje o standardowym wyposażeniu, wyposażone dodatkowo w aneks kuchenny, naczynia oraz sztućce. W obrębie takich pokoi można samodzielnie przygotowywać posiłki. W niektórych przypadkach mogą się one składać nawet z 2 oddzielnych pomieszczeń (np. dla dzieci).

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!