Ciąża a lot samolotem: Trzeci trymestr

Ciąża a lot samolotem: Trzeci trymestr

Nawet, jeśli czujesz się świetnie, w ostatnim okresie ciąży musisz szczególnie uważać, by uniknąć wywoływania przedwczesnego porodu. Ponadto samolotowe fotele nie należą do najwygodniejszych.

Lot samolotem w trzecim trymestrze ciąży

Większość linii lotniczych ma zapis w regulaminie, zgodnie z którym na pokład nie może zostać wpuszczona kobieta po 34. tygodniu ciąży (każda linia ustala swoją granicę). Oprócz przedwczesnego porodu kobiecie grożą również zasłabnięcia związane z problemami z krążeniem (zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej). Szczegółowe informacje na temat zasad obowiązujących w konkretnych liniach lotniczych uzyskasz w Telefonicznym Centrum Obsługi pod numerem 801 420 303.

Jeśli zdecydujesz się na lot, poproś lekarza o zaświadczenie, w którym miesiącu ciąży jesteś. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnej sytuacji na lotnisku. Niektóre linie lotnicze mają własne formularze, które powinny zostać wypełnione przez lekarza. 

Może również przydać się torba najpotrzebniejszych rzeczy do szpitala – na wypadek, gdyby poród rozpoczął się przedwcześnie.

Uwaga!
Przed planowaną podróżą koniecznie udaj się do lekarza prowadzącego ciążę. To on powinien ocenić, czy lot samolotem będzie bezpieczny dla Ciebie i dziecka.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!