Mleko dla dziecka w samolocie i inne płyny

Mleko dla dziecka w samolocie i inne płyny

W samolotach obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące płynów wnoszonych na pokład. Reguła ta nie obejmuje jednak mleka, wody czy soków dla niemowląt.

Mleko i picie dla dziecka w samolocie

Podczas odprawy należy zgłosić do kontroli wszystkie płyny przeznaczone dla malucha na czas podróży. Zazwyczaj rodzic lub opiekun musi skosztować napoju.

W większości samolotów tanich i regularnych linii lotniczych znajdują się mikrofalówki, możesz poprosić obsługę o podgrzanie mleka, gdy maleństwo zgłodnieje.

W przypadku podróży z małym dzieckiem warto też rozważyć zabranie ze sobą mleka lub kaszek w proszku, co przyspieszy kontrolę bezpieczeństwa. W takiej sytuacji już na pokładzie samolotu można poprosić obsługę o gorącą wodę do przygotowania posiłku.

Natomiast dla starszego dziecka i dla siebie na czas podróży możesz kupić wodę lub sok w hali odlotów, już po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

Zobacz też, jak przewozić jedzenie dla dziecka w samolocie.

Pamiętaj!
Powietrze w samolocie jest bardzo suche, należy pić więcej płynów niż zazwyczaj, aby uniknąć odwodnienia.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!