Co to jest błąd taryfowy lub error fare?

Co to jest błąd taryfowy lub error fare?

Bilety lotnicze od czasu do czasu dostępne są w bardzo niskich cenach. Zazwyczaj taka wyprzedaż trwa bardzo krótko, a tak zwani łowcy okazji lotniczych prześcigają się w ich wynajdowaniu. Najczęściej spotykamy się wówczas z informacją, że mamy do czynienia z błędem taryfowym lub error fare.

Co to jest error fare i z czego wynika?

Cena biletu lotniczego składa się z kilku elementów, m.in. taryfy, opłaty paliwowej, podatków oraz innych opłat. Czasem w trakcie wprowadzania danych do systemu sprzedaży biletów zdarzają się błędy techniczne. Wówczas te bilety trafiają na rynek w niestandardowych cenach. Właśnie taki błąd nazwiemy error fare.

Czy zakup biletów lotniczych z błędem taryfowym jest bezpieczny?

Bilet wykupiony w trakcie wyprzedaży spowodowanej pomyłką przewoźnika nie różni się niczym (poza ceną) od standardowego biletu tej klasy. Należy jednak pamiętać, że linia lotnicza może odmówić wystawienia biletu z błędem taryfowym i zwrócić pieniądze. Zazwyczaj jednak przewoźnicy, nie chcąc ryzykować strat wizerunkowych, wystawiają bilety zakupione w trakcie wystąpienia error fare.

Czy error fare to promocja linii lotniczej?

Nie. Okazyjna cena biletu z błędem taryfowym wynika z pomyłki przewoźnika. Bilety sprzedawane w promocjach to zaplanowane działania linii lotniczych.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!