Czy Lotnisko Chopina i Okęcie to to samo?

Czy Lotnisko Chopina i Okęcie to to samo?

Historia warszawskiego portu lotniczego sięga 1918 roku. Wtedy zdecydowano o wyburzeniu Lotniska Mokotowskiego, które znajdowało się zbyt blisko miasta i zbudowaniu trzech innych. Jednym z nich było wojskowe lotnisko, które zlokalizowano w dzielnicy Włochy, w pobliżu osiedla Okęcie. W 1943 roku otwarto tu pierwszy terminal pasażerski, a lotnisko otrzymało nazwę Port Lotniczy Warszawa-Okęcie.

Zmiana nazwy Okęcie na Lotnisko Chopina

W 2001 roku zmieniono nazwę na Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina. Nazwa jednak nie przyjęła się. Większość pasażerów nadal latała "z Okęcia". Kilka lat później zarządca portu ponownie zmienił jego nazwę. Tym razem postanowiono ją uprościć. W efekcie w 2010 roku w urzedzie Lotnictwa Cywilnego zarejestrowno nową nazwę - Lotnisko Chopina

Do dzisiaj Lotnisko Chopina jest obowiązującą, oficjalną nazwą, ale każdy taksówkarz będzie wiedział, gdzie jechać, gdy usłyszy o lotnisku Okęcie.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!