Loty bezpośrednie

Loty bezpośrednie

Informacje o tym, czy dane połączenie będzie bezpośrednie, czy też wymaga przesiadek, znajdują się już na etapie wyświetlania wyników wyszukiwania. Połączenia oferowane przez tanie linie lotnicze to zazwyczaj loty bez przesiadek.

Jeśli lot bezpośredni jest dla Ciebie kluczowym parametrem, możesz w wyszukiwarce zaawansowanej zaznaczyć opcję „tylko połączenia bezpośrednie” – w tym przypadku zostaną wyświetlone wyłącznie połączenia bez przesiadek.

Loty bezpośrednie z międzylądowaniem

Podczas lotów bezpośrednich mogą zdarzyć się międzylądowania, które nie są przesiadką, a jedynie przerwą w przelocie zazwyczaj spowodowaną koniecznością zatankowania maszyny. W takich wypadkach pasażerowie są zwykle proszeni o opuszczenie maszyny ze względów bezpieczeństwa i skierowanie do sali tranzytowej, gdzie oczekują krótki czas na wznowienie lotu. Tankowanie samolotu trwa zwykle około 45 minut, dlatego pasażerowie nie mogą opuszczać lotniska.

Lot bezpośredni czy z przesiadką?

Jeśli planujesz podróż biorąc pod uwagę tylko połączenia bezpośrednie, warto mimo wszystko sprawdzić loty z przesiadkami. Bardzo często zdarza się, że podróż na bilecie obejmującym przesiadkę trwa niewiele dłużej, a kosztuje znacznie mniej niż lot bezpośredni.

Choć tanie linie lotnicze oferują zazwyczaj loty bezpośrednie, lotnisko, do którego odbywa się lot, może znajdować się bardzo daleko od centrum miasta. Przykład to lotnisko Frankfurt Hahn, które jest oddalone o przeszło 120 km od centrum miasta, natomiast główny port Frankfurtu znajduje się kilka kilometrów od centrum. Jeśli zależy Ci na bliskości lotniska od centrum, warto wybrać ofertę rejsowych linii lotniczych.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!