Osoby niepełnosprawne w samolocie

Osoby niepełnosprawne w samolocie

Osoby niepełnosprawne mają prawo do bezpłatnej pomocy na lotnisku oraz w samolocie. Aby odprawa i lot odbyły się bez problemów, należy swoje potrzeby określić już podczas rezerwacji samolotu. Można to zrobić np. podczas rozmowy z konsultantem naszego Telefonicznego Centrum Obsługi. Dotyczy to zarówno potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, jak i niewidomych czy niesłyszących.

Bagaż podręczny

Wózek inwalidzki, balkonik, kule lub inne elementy ułatwiające poruszanie się nie są częścią bagażu podręcznego, a więc nie pomniejszają jego limitu. Pasażerowi nadal przysługuje taki sam limit bagażu podręcznego jak innym podróżnym.

Parking

Przed budynkami lotnisk wyznaczone są miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Często tuż obok znajdują się tzw. punkty przywoławcze, za pomocą których można wezwać obsługę lotniska.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!