Po wylądowaniu samolotu

Po wylądowaniu samolotu

Po zakończeniu procedury lądowania obsługa samolotu informuje o możliwości opuszczenia pokładu.  Pasażerowie udają się wówczas do wskazanych wyjść. Zależnie od zasad i warunków panujących na danym lotnisku pasażerowie idą dalej rękawem terminala, wsiadają do podstawionego autobusu lub samodzielnie przechodzą wyznaczoną trasą do budynku lotniska.

W zależności od kraju lądowania, może zaistnieć konieczność przejścia kontroli granicznej i wizowej. Międzynarodowe lotniska są standardowo oznakowane - wszystkie informacje można znaleźć na tablicach informacyjnych.

Lot z przesiadkami

Jeśli pasażerowie przesiadają się na lotnisku tranzytowym, podróżując za pośrednictwem rejsowych linii lotniczych, najbardziej prawdopodobne jest, że ich bagaż zostanie automatycznie przewieziony na kolejny lot.

Wówczas, w zależności od długości trwania przesiadki, udają się oni bezpośrednio do odpowiedniego wejścia na samolot lub do poczekalni.

Jeśli pasażerowie nie otrzymali podczas pierwszej odprawy wszystkich kart pokładowych, konieczne będzie odebranie bagażu i ponowne odprawienie go w hali odlotów.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!