Posiłki podawane w samolocie

Posiłki podawane w samolocie

W tanich liniach lotniczych posiłki oraz napoje nie są wliczone w cenę – podczas lotu można jednak skorzystać z płatnego bufetu. Regularne linie lotnicze zazwyczaj oferują bezpłatne przekąski lub dania. Rodzaj posiłków uzależniony jest od trasy i godziny wylotu – może być podany w formie śniadania, przekąski, lunchu, obiadu lub kolacji. Do posiłków podawane są napoje: kawa, herbata, napoje bezalkoholowe lub alkoholowe.

Posiłki specjalne

Zazwyczaj regularne linie lotnicze umożliwiają rezerwację posiłków specjalnych: wegetariańskich, bezglutenowych, koszernych, dla dzieci itd. Posiłki specjalne należy wybrać podczas rezerwacji lotu lub zgłosić co najmniej 72 godziny przed planowanym lotem.

W klasie biznes lub w klasie pierwszej dostępne jest specjalne menu przygotowane przez uznanych szefów kuchni z całego świata. Zwykle jest do wyboru kilka propozycji przystawek, dań głównych i deserów, serwowanych na zastawie ceramicznej.

Więcej informacji na temat serwowanych na pokładzie posiłków znajdziesz w naszym serwisie przy opisie linii lotniczych.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!