Saloniki lotniskowe (business lounge)

Saloniki lotniskowe (business lounge)

Salony lounge, czyli ekskluzywne strefy na lotniskach, są bezpłatne dla pasażerów, którzy

  • podróżują pierwszą klasą,
  • posiadają odpowiednią kartę programu lojalnościowego,
  • podróżują w pierwszej klasie za pośrednictwem jednego z przewoźników zrzeszonych w aliansie właściciela salonu.

Z salonów lounge można także skorzystać, uiszczając odpowiednią opłatę na lotnisku. Każde lotnisko indywidualnie reguluje wysokość opłat oraz zakres usług.

Jakie udogodnienia są w salonikach?

W salonach lounge na wielu lotniskach dostępne są wygodne poczekalnie wyposażone w sprzęt audio-wideo  i dostęp do prasy, a także restauracje, w których można skorzystać z wcześniejszego posiłku, aby móc spokojnie  i bez zakłóceń odpoczywać w czasie samego lotu. Oprócz tego pasażerowie mają dostęp do specjalnych stanowisk pracy z dostępem do komputera, faksu i telefonu.

Odpręż się
Jeśli potrzebna jest odrobina ciszy i spokoju, można skorzystać z wydzielonej przestrzeni wyposażonej w leżanki. Kolejnym udogodnieniem jest dostęp do łazienek oraz pralni, które w ekspresowym tempie świadczą usługi prania i prasowania ubrań.

Pasażerowie klasy pierwszej w rejsowych liniach lotniczych przechodzą szybkie odprawy, tak aby przejście z samolotu do samolotu trwało maksymalnie 30 minut. Jeśli samolot nie dokuje przy rękawie terminala, pasażerów klasy pierwszej z płyty lotniska odbierają specjalne autobusy pierwszej klasy lub limuzyny.

Saloniki VIP  to luksusowo wyposażone salony, gdzie pasażerowie mogą oczekiwać na lot. Często salony VIP posiadają odrębny punkt kontroli bezpieczeństwa. W salonach takich można organizować spotkania biznesowe; zazwyczaj jest w nich dostęp do Internetu czy sprzętów biurowych. Jest to usługa płatna, wymagająca wcześniejszej rezerwacji. 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!