Wejście na pokład (boarding)

Wejście na pokład (boarding)

Wejście na pokład samolotu odbywa się z poczekalni odlotów, do której pasażerowie kierowani są po dokonaniu odprawy biletowo-bagażowej oraz po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa.

Każdy lot otrzymuje odpowiedni gate (bramka/wyjście), przy którym pasażerowie oczekują na wejście na pokład samolotu. Boarding, czyli wejście na pokład może odbywać się poprzez specjalny rękaw połączony z samolotem lub bezpośrednio z płyty lotniska – wówczas pasażerowie przewożeni są autobusem pod samolot albo udają się do maszyny wydzieloną ścieżką i wchodzą po schodach na jej pokład.

Informacje o godzinie rozpoczęcia wejścia na pokład (boarding time) wyświetlane są na monitorach w poczekalni odlotów.

Pierwszeństwo wejścia na pokład

W większości przypadków linie lotnicze respektują zasadę wpuszczania w pierwszej kolejności osób podróżujących z małymi dziećmi, kobiet ciężarnych oraz niepełnosprawnych. Pierwszeństwo wejścia na pokład mają też osoby, które wykupiły taką usługę lub podróżują w wyższej klasie serwisowej (Pierwsza Klasa, Biznes Klasa), a także osoby posiadające karty programów lojalnościowych.

Jak zamówić?
Jeżeli chcesz skorzystać z opcji pierwszeństwa wejścia na pokład – możesz zakupić usługę, wybierając odpowiednią pozycję w procesie rezerwacji na naszej stronie lub już po zarezerwowaniu biletu wybrać odpowiednią opcję w zakładce "Moje rezerwacje" w Twoim koncie eSky. Za jego pomocą możesz również samodzielnie zarządzać swoją rezerwacją. W przypadku, gdy nie posiadasz konta, załóż je i zaimportuj rezerwację. Dodatkowo, warto korzystać z aplikacji mobilnej eSky, dzięki której uzyskasz natychmiastowy dostęp do swoich rezerwacji w dowolnym momencie i miejscu.

Rezerwacja miejsc w samolocie

Tanie linie lotnicze
Low costy zazwyczaj umożliwiają wcześniejszą rezerwację miejsc za dodatkową opłatą. Jeśli pasażerowie życzą sobie dokonać wcześniejszego wyboru miejsca, mogą w trakcie dokonywania rezerwacji biletu w serwisie eSky zaznaczyć odpowiednią opcję lub już po dokonaniu rezerwacji skontaktować się z nami - konsultanci pomogą w wyborze i zarezerwowaniu miejsc w samolocie.

Rejsowe linie lotnicze
W wielu przypadkach linie umożliwiają wcześniejszą rezerwację miejsc – nie dotyczy to jednak wszystkich przelotów. Część przewoźników umożliwia wcześniejszy wybór miejsca bezpłatnie – podczas rezerwacji, po wykupieniu lotu lub w czasie odprawy. Jeżeli jesteś zainteresowany możliwością wyboru miejsca – skontaktuj się z nami, a nasz konsultant udzieli informacji czy rezerwacja miejsca jest możliwa i dokona jej dla Ciebie.

Pamiętaj!
Ze względu na przepisy bezpieczeństwa, nie wszystkie miejsca w samolocie są ogólnodostępne. Siedzenia przy drzwiach awaryjnych, nad skrzydłem samolotu oraz z przodu i z tyłu kabiny (w samolotach niektórych linii te miejsca są specjalnie oznaczone), ze względu na możliwość wystąpienia potrzeby szybkiej i sprawnej ewakuacji zajmować mogą tylko w pełni sprawni pasażerowie dorośli za zgodą obsługi. Z tego powodu wspomnianych miejsc nie mogą zajmować pasażerowie ze znaczną nadwagą. Najczęściej, przewoźnik wymaga również od podróżującego znajomości języka angielskiego. W sytuacji nagłego wypadku – pasażerowie zajmujący takie miejsca mogą zostać poproszeni o pomoc.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!