Samochodem na lotnisko: co z parkingiem?

Samochodem na lotnisko: co z parkingiem?

Podróżujesz sam, we dwójkę lub z paczką przyjaciół? Zapewne nie masz większego problemu ze zorganizowaniem dojazdu na lotnisko. Porty lotnicze są w większości obsługiwane przez komunikację miejską, kolej, czy prywatnych przewoźników. Problemem staje się rodzinna podróż z dziećmi. Albo kiedy nie mamy na tyle czasu, żeby decydować się na dojazd autobusem czy pociągiem. Wtedy najwygodniej skorzystać z samochodu. Powstaje jednak problem – gdzie zostawić auto na czas podróży?

Znajomy kierowca

Wydawałoby się, że najprostszym sposobem jest umówienie się ze znajomym kierowcą, który najpierw podrzuci nas, a później przywiezie z lotniska.  Nie każdy ma jednak znajomego, który byłby zaufany i dyspozycyjny. Ponadto problemem może być też zgranie formalności związanych z przylotem, odbioru bagażu i przejścia do strefy Kiss&Fly (nie każde lotnisko taką posiada!) z przyjazdem kierowcy. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest jednak oszczędność czasu i pieniędzy.

Parking lotniskowy

Lotniska posiadają własne, nieraz bardzo rozbudowane, parkingi. Zazwyczaj podzielone są na strefy, w zależności od tego, czy dany parking jest strzeżony czy nie. Plusem tego rozwiązania jest położenie – takie obiekty zazwyczaj sąsiadują z lotniskowymi terminalami. Minusem – ceny.

Ponadto warto przed planowanym wyjazdem zapoznać się z planem parkingów i warunkami usługi. Często parking graniczy z terminalem, ale jest tak rozległy, że możemy zostawić samochód na jego drugim końcu, a zarządca lotniska nie oferuje transferu pod sam budynek. W przypadku podróży z bagażami i dwójką rozbrykanych dzieciaków, dotarcie do hali odlotów może być nie lada wyzwaniem!

Planujesz podróż samochodem na własną rękę? Dowiedz się więcej na temat warunków parkowania na parkingach lotniskowych. MIejsce na parkingu lotniskowym możesz zarezerwować na stronie parkingi.esky.pl.

Parkingi komercyjne

Alternatywą dla parkingów lotniskowych są parkingi komercyjne. Położone są w pewnej odległości od lotnisk, ale zazwyczaj w cenie oferują transfer pod sam terminal. Z kolei w drodze powrotnej kierowca przyjeżdża „na telefon”, kiedy już odbierzemy bagaże i opuścimy strefę przylotów. Parkingi te również często w standardzie zapewniają ochronę i ubezpieczenie samochodu od zdarzeń parkingowych (np. otarcia, drobne stłuczki przy manewrowaniu w czasie pozostawienia pojazdu na parkingu) oraz skutków warunków atmosferycznych (np. grad). Cenowo także są konkurencyjne wobec parkingów lotniskowych. Niejednokrotnie za miejsce postojowe na parkingu strzeżonym wraz z transferem oraz ubezpieczeniem samochodu zapłacimy mniej niż za pozostawienie samochodu na parkingu lotniskowym.

Chcesz wiedzieć więcej o parkingach przy polskich lotniskach lub dokonać rezerwacji miejsca? Skorzystaj ze strony parkingi.esky.pl.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!