Czy cena lotu może się zmienić?

Czy cena lotu może się zmienić?

Cena biletu w tanich liniach lotniczych

Najbardziej narażone na wzrost cen są rezerwacje wstępne na loty sprzedawane w tanich liniach lotniczych, gdzie zmiany mogą następować w bardzo krótkim czasie, ponieważ linie te nie prowadzą systemu rezerwacyjnego w taki sposób jak przewoźnicy rejsowi. 

Tylko wykup lotu gwarantuje cenę oraz miejsce w samolocie. Dlatego w przypadku płatności przelewem, cena nie jest gwarantowana do momentu zaksięgowania pieniędzy na koncie eSky, gdyż w tym czasie tanie linie lotnicze mogą zmienić taryfy obowiązujące podczas rezerwacji.

Koszt biletu w rejsowych liniach lotniczych

W rejsowych liniach lotniczych zmiany są mniej dynamiczne. W zarezerwowanym bilecie lotniczym do momentu wykupu mogą jednak ulec zmianie kwoty opłat lotniskowych czy podatków oraz taryfy za paliwo, czy też kursy walut. Ponadto rejsowe linie lotnicze mogą skrócić termin wykupu lotu.

Cena raz wykupionego lotu nie może się zmienić

Pamiętaj jednak o tym, że cena lotu jest gwarantowana dopiero od momentu jego wystawienia, a nie od momentu złożenia rezerwacji wstępnej czy też momentu dokonania przelewu.

Aby zminimalizować ryzyko wzrostu ceny lotu w momencie jego rezerwacji, najlepiej używać jako środka płatniczego karty kredytowej. Przy jej użyciu bilet jest wystawiany w momencie obciążenia karty i już wtedy cena lotu jest zagwarantowana.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!