Jak zrobić screena (zrzut ekranu)?

Jak zrobić screena (zrzut ekranu)?

Proces tworzenia tzw. screena (skrót od "print screen"), czyli zrzutu ekranowego, nie jest skomplikowany - ogranicza się do 4 czynności:

1. Otwieramy okno,  na którym wyświetlane są informacje o dokonanym przelewie. Będzie to np. strona internetowa z ekranem podsumowującym wykonany przelew. Zrzut będzie niejako "zdjęciem" ekranu komputera, należy więc zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio ustawić pole, które będzie zapisywane.

2. Gdy wszystko będzie gotowe należy wcisnąć na klawiaturze przycisk, który w zależności od modelu notebooka lub klawiatury może mieć inną nazwę – "PrtSc", "Prt Scrn", "Print Scrn", "Print Screen". W laptopach znajduje się przeważnie w górnym prawym rogu klawiatury, na klawiaturach dołączanych do komputerów PC ulokowany jest na prawo od przycisków funkcyjnych (F9F10F11F12).

3. Wciśnięcie klawisza zapisze obraz z monitora do pamięci komputera, z której należy przenieść go do pliku. W tym celu należy otworzyć dowolny edytor graficzny. Zalecamy program MS Paint, który jest wbudowany w systemy większości domowych komputerów oraz laptopów. Obraz wklejamy do nowego okna używając kombinacji klawiszy Ctrl + V. W ten sposób otrzymamy zrzut ekranowy.

4. Wynik pracy pozostaje już tylko zapisać. Należy wpisać nazwę pliku oraz wybrać rozszerzenie pod jakim zostanie on utrwalony – sugerujemy formaty JPG lub PNG.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!