Klasy rezerwacyjne w samolocie

Klasy rezerwacyjne w samolocie

Tanie linie lotnicze

Niektóre tanie linie lotnicze wprowadzają klasy rezerwacyjne (zwane również klasami serwisowymi). Nie odnoszą się one do miejsc (pasażerowie zazwyczaj podróżują w jednej kabinie), ale do dodatkowych usług wliczonych w cenę lotu.

Rejsowe linie lotnicze

Tu zazwyczaj dostępne są trzy główne klasy rezerwacyjne (inaczej: klasy serwisowe):

  • klasa ekonomiczna
  • klasa biznesowa
  • klasa pierwsza

W niektórych liniach rejsowych istnieją klasy pośrednie, np. elastyczne klasy ekonomiczne.

Klasa ekonomiczna

To podstawowa i najtańsza klasa rezerwacyjna w samolotach rejsowych linii lotniczych.

Komfort
Pomimo niskiej ceny, pasażerowie mogą liczyć na komfort lotu: regulowane siedzenia o odpowiednim profilu zapewniającym wygodę i zdrową pozycję – regulowane zagłówki, podłokietniki i podpórki na nogi.

Posiłki
W klasie ekonomicznej serwowany jest darmowy posiłek* dostosowany do czasu, pory i długości lotu (lekkie śniadanie, lunch i/lub pełen obiad). Pasażerowie mogą też skorzystać z dużego wyboru napojów, a oprócz tego otrzymują dodatkowe wyposażenie, które czyni lot przyjemniejszym – wilgotne ściereczki, stopery do uszu itp.

Udogodnienia
Na dłuższych trasach linie rejsowe proponują często programy audio-video, gdzie pasażerowie mogą skorzystać z oferty filmowej, muzycznej i multimedialnej.

*niektóre rejsowe linie lotnicze nie serwują posiłków na wybranych trasach lub w ogóle w najtańszej klasie rezerwacyjnej. Wówczas posiłki można wykupić.

Klasa biznes

Kiedy liczy się elastyczność terminów, komfort podróży i możliwość optymalnego wykorzystania czasu, klasa biznes to najlepsze rozwiązanie.

Komfort
Oferowana przez większość przewoźników rejsowych, klasa biznes to wygodne kabiny pasażerskie, ergonomiczne, regulowane fotele o cienkich oparciach i o wiele więcej przestrzeni niż w klasie ekonomicznej.

Posiłki
W klasie biznes oferowane są różnorodne posiłki, serwowane na markowej porcelanie, dodatkowe wyposażenie audio-video oraz fotele, które można rozłożyć do pozycji poziomej.

Udogodnienia
Pasażerowie klasy biznesowej mogą korzystać z większych limitów bagażowych. Mają też dostęp do specjalnych loży na lotniskach wylotowych, tranzytowych i docelowych. Do dyspozycji pozostają bary i kawiarnie, w których można przyjemnie spędzić czas na pracy lub wypoczywając. Na lotniskach przylotowych dostępne są prysznice pozwalające odświeżyć się po podróży.

Jeśli pasażerowie są członkami programu partnerskiego, wybierając klasę biznes otrzymują również dodatkowe mile i premie na koncie.

Oferta biznesowa jest oczywiście różna dla poszczególnych przewoźników, ale zawsze wiąże się z najwyższym komfortem i najlepszym standardem obsługi.

Klasa pierwsza

To najlepsza dostępna klasa w samolotach, zapewniająca pełną prywatność i najwyższy poziom usług oraz ekskluzywne warunki.

Komfort
W tej klasie pasażerom oferuje się najwygodniejsze fotele, wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii i najlepszej jakości materiałów, które zamieniają się w wygodne łóżka, zaścielone świeżą pościelą.

Posiłki
Posiłki i napoje, komponowane przez najlepszych szefów kuchni z całego świata, serwowane są na życzenie, a nie o stałych porach jak w przypadku klasy ekonomicznej.

Udogodnienia
Na lotnisku pasażerowie klasy pierwszej mogą cieszyć się wygodami prywatnych loży, barów i restauracji. Można skorzystać z wczesnego śniadania na lotnisku, by w samolocie nie musieć przerywać sobie snu. Pasażerowie pierwszej klasy mają również dostęp do specjalnych szybkich punktów odprawy.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!