Loty czarterowe. Jak zarezerwować?

Loty czarterowe. Jak zarezerwować?

Loty czarterowe to połączenia lotnicze organizowane przez touroperatorów do najpopularniejszych miejsc urlopowych. Wielu touroperatorów, oprócz sprzedaży wczasów wraz z przelotem, oferuje także możliwość zakupu samego biletu lotniczego na lot czarterowy do popularnych miejsc urlopowych, bez konieczności wykupu całej wycieczki.

Lot czarterowy jest dostępny zazwyczaj w momencie, kiedy danemu touroperatorowi nie udało się sprzedać wyszystkich miejsc na wczasy wraz z przelotem. Dzięki temu ceny lotów czarterowych mogą być znacznie niższe niż tradycyjnych linii lotniczych, gdyż sprzedawane są zazwyczaj w trybie „last minute”. Ponadto, aby pokryć koszty czarterowania samolotu, touroperatorm zależy na sprzedaży wszystkich miejsc w samolocie, dlatego takie loty mogą być oferowane nawet poniżej kosztów.

Jak zarezerwować lot czarterowy?

Rezerwacja lotu czarterowego nie różni się od rezerwacji zwykłej podróży. Wpisz w wyszukiwarkę na eSky trasę i daty lotu, który Cie interesuje. Jeśli w wybranym przez Ciebie terminie dostępny jest lot czarterowy w atrakcyjnej cenie, zobaczysz go w wynikach wyszukiwania. Zamiast logo konkretnej linii lotniczej będzie oznaczony ikoną czarterów:

Podobnie, gdy korzystasz z opcji "Najtańsze loty +/- 3 dni". Zobaczysz tabelę z cenami na konkretne dni. Bardzo prawdopodobne, że najniższa z nich będzie dotyczyła lotu czarterem.

Gdy zdecydujesz się na konretny lot, kliknij "Wybierz" i rezerwuj bilet jak zwykle. 

Czym różni się lot czarterowy od zwykłego?

Cena lotu czarterowego jest bardzo atrakcyjna. Samoloty czarterowane są przede wszystkim na lotniska, gdzie z Polski nie ma zbyt wielu połaczeń bezpośrednich. Czarter pozwala więc na podróż bez przesiadek. 

Ponadto w cenę każdego biletu wliczony jest bagaż podręczny (przeważnie do 5 kg) oraz bagaż rejestrowany (15-20 kg). Ich dopuszczalną wagę na konkretnej trasie ustala touroperator. Zależy to przede wszystkim od ładowności samolotu, który obsługuje dany lot. Podobnie jak w tradycyjnych liniach lotniczych, bagaż nie przysługuje tylko dzieciom do 2. roku życia, które podróżują na kolanach rodzica.

Uwaga! Inaczej, niż w przypadku linii lotniczych, które latają według ustalonego grafiku, godzina lotu wyczarterowanego samolotu może ulec zmianie. Touroperatorzy często podają orientacyjną planowaną godzinę podróży. Aby mieć pewność, o której godzinie odlatuje Twój samolot, koniecznie zadzwoń do nas na 48 godzin przed planowanym lotem. Dopiero wtedy touoperator ma potwierdzenie, o której godzinie może wystartować. 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!