Minimalny czas na przesiadkę na lotnisku

Minimalny czas na przesiadkę na lotnisku

Podróż z przesiadkami często jest koniecznością, szczególnie, gdy podróżujemy na mało popularnej trasie. W takim wypadku podróżni często martwią się, czy zdążą przesiąść się z jednego samolotu do drugiego. Niepewność jest tym większa, im większe jest lotnisko.

Spokojnie, zdążysz na samolot

Pasażerowie nie są pozostawieni sami sobie. Kupując jeden bilet w eSky na całą trasę przy planowym rozkładzie lotów na pewno zdążysz.

Minimum connecting time, czyli minimalny czas na przesiadkę na lotnisku, ustalany jest przez linie lotnicze we współpracy z konkretnym lotniskiem. Przy wyliczaniu potrzebnego czasu brany jest pod uwagę m.in. czas potrzeby na odprawę (w tym kolejki), na przejście pomiędzy terminalami czy bramkami itp. (również np. z małymi dziećmi). Jeśli więc po wylądowaniu od razu udamy się w stronę odpowiedniej bramki, nie powinniśmy mieć problemów z przesiadką

Co się stanie z moim bagażem podczas przesiadki?

Jeśli na trasie masz zaplanowaną przesiadkę, a podróżujesz z bagażem rejestrowanym, on również musi znaleźć się w drugim samolocie. W większości przypadków bagaż zostaje przetransportowany bezpośrednio z samolotu do samolotu, bez udziału pasażerów. Zdarza się jednak, że pasażer musi sam odebrać bagaż i nadać go ponownie. Informacje o takiej konieczności otrzymasz już na lotnisku wylotowym podczas pierwszej odprawy.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!