Jak dojechać na lotnisko?

Jak dojechać na lotnisko?

Informacje jak dotrzeć samochodem, taksówką lub środkiem transportu publicznego do interesującego Cię portu lotniczego znajdziesz na naszej stronie lotnisk. Wystarczy kliknąć tutaj i wpisać w wyszukiwarkę interesujące Cię lotnisko. W zakładce „Dojazd” opisane zostały dostępne opcje dojazdu do portu.

Jak dojechać na lotnisko?

Sprawdź lokalizację lotniska

Przed rozpoczęciem podróży zorientuj się, gdzie zlokalizowane jest lotnisko wylotu i przylotu. Największe miasta posiadają kilka lotnisk, dlatego upewnij się, z którego dokładnie portu lotniczego wylatujesz, i gdzie przylatujesz. Tanie linie lotnicze korzystają zazwyczaj z lotnisk pobocznych, nieraz oddalonych od centrum miasta nawet o 100 km.

Wyjedź na lotnisko wcześniej

Odprawa bagażowo-biletowa zazwyczaj rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem i kończy na 40 minut przed odlotem – nie spóźnij się na odprawę, ponieważ linie lotnicze mogą odmówić spóźnialskim wejścia do samolotu. Aby zaoszczędzić czas i  oszczędzić sobie stania w kolejce do odprawy bagażowo-biletowej, jeśli to możliwe – skorzystaj z odprawy online.

Wybierz środek transportu

Większość dużych i średnich lotnisk oferuje bardzo rozbudowaną infrastrukturę transportu publicznego. Wiele portów lotniczych posiada własną stację kolejową (jak Warszawa, Paryż, Londyn, Barcelona itd.) lub specjalne kolejki kursujące na trasie lotnisko – centrum miasta. Oprócz tego niemal wszystkie lotniska posiadają terminale autobusowe, które obsługują przewoźnicy o zasięgu krajowym.

Nieraz dostępny jest również transport autobusami sieci miejskich, tak jak ma to miejsce np. w Katowicach. Pasażerowie mogą również skorzystać z taksówek, których stanowiska znajdują się zazwyczaj tuż przy wyjściu z terminalu. Na większości lotnisk istnieje możliwość wynajęcia samochodu.


Uwaga! 
Dla pasażerów podróżujących pierwszą klasą transport na lotnisko i z lotniska może być wliczony w cenę biletu.

Pamiętaj! 
Niektóre hotele oferują bezpłatny transfer z portu lotniczego do obiektu hotelowego. Przy opisach hoteli, które publikowane są na naszych stronach, można znaleźć informacje, czy dany hotel oferuje taką usługę.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!