Jak przewozić sprzęt muzyczny w samolocie?

Jak przewozić sprzęt muzyczny w samolocie?

Warunki przewozu sprzętu specjalnego, do którego zaliczamy instrumenty muzyczne, różnią się w zależności od linii. Zazwyczaj możemy to zrobić na trzy sposoby.

1. Bagaż podręczny

Czy sprzęt muzyczny można zabrać ze sobą na pokład samolotu? Tak. Bez problemu przewieziemy go bezpłatnie jako bagaż podręczny. Jedynym warunkiem jest zmieszczenie się w wymiarach i wadze określonych przez linie. Należy przy tym pamiętać, że dopuszczane wymiary i waga mogą dość znacznie różnić się w zależności od przewoźnika. Dlatego przed dokonaniem zakupu biletu polecamy dokładnie zmierzyć i zważyć sprzęt, a następnie porównać wyniki z wymaganiami wybranej linii.

2.Jako wykupiony bagaż rejestrowany

Mamy do przewiezienia duży (lub ciężki) instrument muzyczny? Dobrym rozwiązaniem będzie nadanie go jako bagażu rejestrowanego. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przekroczył wagi i wymiarów określonych przez linie. Trzeba mieć też na uwadze, że do masy i wymiaru wliczany jest także futerał lub walizka (powinny być wytrzymałe!). Niektóre linie wymagają wcześniejszego potwierdzenia i rejestracji takiego bagażu, jeśli jego waga lub wymiar są wyższe niż ustalone kryteria (za dodatkową opłatą).

3. Jako dodatkowe miejsce

Bagaż przekracza dopuszczalne wymiary/wagę lub mamy obawy o to, czy sprzęt wyjdzie bez szwanku z podróży w luku? Dobrą opcją jest wykupienie dodatkowego miejsca na pokładzie samolotu. Warunki świadczenia takiej usługi są różne i zależą od decyzji linii lotniczej. Dlatego warto zapoznać się z wymaganiami zamieszczonymi w regulaminie przewozu. Trzeba jednak pamiętać, że często linie lotnicze wyceniają taką usługę jak dodatkowy bilet.

Należy jednak pamiętać, że każda linia lotnicza posiada własne procedury dotyczące przewozu instrumentów muzycznych.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!