Jaki bagaż do samolotu?

Jaki bagaż do samolotu?

To, czy wystarczy nam bagaż podręczny, zależy od naszych potrzeb – gdzie i na jak długo lecimy, ile potrzebujemy ubrań, jakie kosmetyki, ile par butów itp.

Cena bagażu rejestrowanego
Latając tanimi liniami lotniczymi warto zastanowić się, czy nie opłaci nam się kupić niezbędnych rzeczy na miejscu zamiast dopłacać, często sporo, za bagaż rejestrowany. 

Czas spędzany na lotnisku
Brak rejestrowanego bagażu to również oszczędność czasu na lotnisku – przed odprawą i po samym wylądowaniu. 

Rozmiar bagażu do samolotu
Bez względu na to, czy zdecydujemy się zabrać bagaż rejestrowany, warto zwrócić szczególną uwagę na torbę, do której pakujemy bagaż podręczny. Najwygodniejsze są materiałowe torby lub plecaki, które dopasują się kształtem do zawartości i schowka, w których musimy je umieścić. Sztywna walizka może być o 1 cm za duża, by zmieścić się np. pod siedzeniem. W przypadku miękkiego plecaka zawsze może zyskać trochę miejsca, umiejętnie go upychając.

Zawartość
Należy pamiętać o ograniczeniach w przewozie płynów. W zasadzie nie możemy zabrać na pokład żadnej substancji płynnej w ilości większej niż 100 ml. Dotyczy to zarówno kosmetyków, jak i napojów. Istnieją oczywiście wyjątki. Są to leki niezbędne na czas podróży, krople do oczu itp., jedzenie i picie dla niemowląt.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!