Czy można lecieć samolotem z gorączką?

Czy można lecieć samolotem z gorączką?

Latanie samolotem w czasie choroby nie jest niczym przyjemnym. Czasami jednak nie ma innej możliwości – przeziębienie może nas dopaść na dzień przed powrotem z urlopu. Co wtedy zrobić?

Jeśli źródłem podwyższonej temperatury jest infekcja wirusowa, a podróżny może zarażać innych pasażerów, należy zrezygnować z lotu samolotem. Tym bardziej należy odroczyć lot, jeśli nie wiemy, co jest przyczyną gorączki. Jeśli natomiast gorączka wywołana jest stanem zapalnym lub przeziębieniem, to po konsultacji z lekarzem można spróbować wsiąść do samolotu.

Uwaga!
Nie ma gwarancji, że polecimy samolotem. Jeśli osoba kontrolująca nas na lotnisku uzna, że stan zdrowia podróżnego może zagrażać innym pasażerom, ma prawo odesłać taką osobę na badania lekarskie. W skrajnych przypadkach, zależnie od kraju i objawów, chory może zostać umieszczony w szpitalu i poddany kwarantannie.

Gorączka u dziecka

Podobnie, jak w przypadku dorosłych, podróżowanie z chorym dzieckiem może być niebezpieczne dla innych podróżnych. Dodatkowo jest również groźne dla samego malucha, ponieważ w związku z obniżoną odpornością jest bardziej narażony na szkodliwe działanie wirusów i bakterii, których w samolocie pełnym ludzi nie brakuje.

Przełóż lot

Jeśli z powodu choroby musisz przełożyć termin podróży, skontaktuj się z Telefonicznym Centrum Obsługi eSky pod numerem telefonu 801 420 303 lub +48 32 728 3000.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!