AirAsia uruchomi połączenie z Pragi do Bangkoku?

AirAsia uruchomi połączenie z Pragi do Bangkoku?

Przebywający obecnie z wizytą w Azji premier Czech Andrej Babiš przekazał informację o planowanym uruchomieniu codziennego połączenia lotniczego Praga – Bangkok, obsługiwanego przez AirAsia. Czeski polityk spotkał się z przedstawicielami malezyjskiej taniej linii lotniczej w ramach spotkań z potencjalnymi inwestorami.

Tanie loty z Pragi do Bangkoku

Temat lotów AirAsia z Pragi pojawia się już od jakiegoś czasu, ostatnio było o nim głoścno w sierpniu 2018 roku, kiedy szef linii – Tony Fernandes zapowiadał uruchomienie połączeń na wiosnę 2019. Dotychczas jednak niewiele działo się w sprawie realizacji tych planów. Po rozmowach z przedstawicielami linii premier Babiš oświadczył, że najpóźniej przed Bożym Narodzeniem na tej trasie miałby pojawić się pierwszy samolot, a sami Malezyjczycy mają pojawić się w Pradze w ciągu kilku najbliższych tygodni, by dograć wszystkie szczegóły.

Według zapowiedzi, AirAsia miałoby uruchomić codzienne loty ze stolicy Czech do stolicy Tajlandii. Tę trasę samoloty miałyby pokonywać w 10 godzin. Z połączenia z pewnością skorzystaliby także polscy turyści, którzy mogą dotrzeć do stolicy Czech dzięki taniemu połączeniu lotniczemu z Krakowa lub licznymi pociągami oraz autobusami.

AirAsia najlepszym low costem świata

Malezyjski low cost od dawna cieszy się renomą wiarygodnej i niezawodnej linii. Należący do Tony’ego Fernandesa przewoźnik z siedzibą w Kuala Lumpur od 10 lat zdobywa tytuł najlepszej taniej linii lotniczej świata w rankingu SkyTrax. To także największy low cost pochodzący z Azji.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!