American Airlines uruchomi połączenie Chicago-Kraków?

American Airlines uruchomi połączenie Chicago-Kraków?

Czy amerykańska linia lotnicza zacznie kursować do Polski? Takie spekulacje pojawiają się od pewnego czasu, a podgrzane zostały ostatnio przez wywiad, którego udzielił dla portalu View From The Wing wiceprezes American Airlines odpowiedzialny za siatkę połączeń – Vasu Raja.

American Airlines może zacząć latać do Krakowa

Zapytany o uruchomienie połączeń do Krakowa Raja, który znany jest z dogłębnego wyjaśniania decyzji biznesowych dotyczących rozwoju siatki, uniknął udzielenia odpowiedzi. Ta reakcja stała się źródłem spekulacji na temat możliwego poszerzenia siatki połączeń o loty do Polski. Zdaniem amerykańskich dziennikarzy najbardziej prawdopodobne byłoby uruchomienie trasy Chicago – Kraków, a to za sprawą Polonii licznie zamieszkującej Wietrzne Miasto. Jedyną linią, która obecnie zapewnia bezpośrednie loty między tymi dwoma ośrodkami jest LOT.

Trzeba jednak zaznaczyć, że loty American Airlines na wspominanej trasie to jedynie spekulacja dziennikarzy View From The Wing, wywiedziona z braku komentarza przedstawiciela przewoźnika. Dotychczas nie doczekaliśmy się jasnej deklaracji ze strony American Airlines dotyczącej lotów ze Stanów Zjednoczonych do Polski.

American Airlines lata do środkowoeuropejskich miast

Rozpoczęcie kursowania na wspomnianej trasie nie jest jednak nieprawdopodobne. Amerykanie w ostatnim czasie uruchamiali sezonowe połączenia z Filadelfii do Aten, Budapesztu i Pragi, a wkrótce ruszą także trasy do Bolonii, Dubrownika i Edynburga.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!