Austrian Airlines walczy z lowcostami

Austrian Airlines walczy z lowcostami

Narodowy przewoźnik Austrii – Austrian Airlines reaguje na rozwój low costów latających z macierzystego portu linii – lotniska Wiedeń-Schwechat. W odpowiedzi na ekspansję ze strony m.in. Laudamotion, Austriacy zapowiedzieli zwiększenie liczby połączeń na popularnych europejskich trasach oraz rozwój połączeń międzykontynentalnych.

Austrian Airlines wzmacnia swoją obecność w Europie

Od kilku miesięcy macierzysty hub Austrian Airlines, czyli podwiedeńskie lotnisko Schwechat, jest polem intensywnej ekspansji tanich linii lotniczych. Swoją obecność w Wiedniu coraz mocniej zaznacza węgierski Wizz Air, a należący do Ryanaira Laudamotion uruchamia kolejne tanie loty z i do Wiednia.

W takiej sytuacji tylko kwestią czasu była reakcja dotychczas największego lokatora wiedeńskiego lotniska, czyli Austrian Airlines. W ramach wzmacniania swojej obecności na popularnych liniach, Austriacy zdecydowali się na zwiększenie liczby lotów do Amsterdamu, Kopenhagi i Paryża. Już wcześniej ogłoszono zagęszczenie siatki lotów do Niemiec, a kolejnym krokiem będzie zwiększenie obecności Austrian na trasach do Nowego Jorku, Los Angeles oraz Tokio.

Tanie linie lotnicze coraz mocniejsze w Wiedniu

Tymczasem tanie linie lotnicze, wśród nich Laudamotion, Level i Wizz Air, obsłużyły w zeszłym roku 6,4 miliona pasażerów lotów z i do Wiednia. To już 24% całego ruchu obsługiwanego przez port lotniczy Schwechat. W obliczu zapowiadanej dalszej ekspansji Laudamotion, można zakładać, że wynik ten zostanie w tym roku pobity.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!