Emirates zmniejsza limity bagażowe od 4 lutego

Emirates zmniejsza limity bagażowe od 4 lutego

Linie lotnicze Emirates ogłosiły, że od 4 lutego br. zmienią się limity bagażowe dla osób podróżujących w klasie ekonomicznej.

Zmniejszenie limitów bagażowych w Emirates

Jak zapowiedzieli przedstawiciele linii lotniczych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, 4 lutego 2019 roku modyfikacji ulegnie polityka bagażowa. Zmiany dotyczyć będą pasażerów podróżujących klasą ekonomiczną. Bilety Emirates wykupione w taryfie Economy Special będą zawierały w cenie jeden bagaż rejestrowany o wadze maksymalnej 15 kg (dotychczas - 20 kg), z kolei w taryfie Economy Saver będzie można zabrać ze sobą w cenie biletu jeden bagaż rejestrowany o wadze do 25 kg (dotychczas – 30 kg).

Nieco inaczej będą wyglądały zasady przewozu bagażu rejestrowanego na trasach z i do Ameryk oraz z Afryki. Od 4 lutego na tych trasach w taryfie Economy Special pasażerowie Emirates zabiorą bez dodatkowych opłat jeden bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg (dotychczas maksymalnie dwa o łącznej wadze do 23 kg). Z kolei w taryfach Saver, Flex i Flex Plus dopuszczalne będą maksymalnie dwa bagaże o łącznej wadze do 23 kg.

Kolejnym wyjątkiem będą loty Emirates z Europy do Ameryki Północnej oraz na trasach wewnątrzamerykańskich. W tym przypadku pasażerowie latający w ramach taryfy Economy Special i Saver zabiorą ze sobą na podstawie posiadanych biletów lotniczych jedną sztukę bagażu do 23 kg (dotychczas były to dwie sztuki – łącznie do 23 kg), a w ramach Flex i Flex Plus – dwie sztuki bagażu o łącznej wadze do 23 kg.

Klasy biznes, pierwsza i taryfy flex bez zmian

Emirates nie zapowiada obecnie żadnych zmian dla pasażerów podróżujących klasą ekonomiczną w taryfach Flex i Flex Plus (poza opisanymi wcześniej wyjątkami) oraz dla pasażerów klasy biznes i pierwszej.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!