Flybe zmienia właściciela i markę

Flybe zmienia właściciela i markę

Znajdujące się ostatnio w kłopotach finansowych regionalne brytyjskie linie lotnicze Flybe zostały przejęte przez konsorcjum firm Virgin Atlantic, Stobart Group i Cyrus Capital. Umowa została sfinalizowana 11 stycznia br.

Problemy finansowe linii Flybe

Jesienią 2018 roku pojawiły się informacje dotyczące pogarszającej się sytuacji finansowej Flybe – linii operujących na trasach krajowych na Wyspach Brytyjskich. Problemy dotychczas niezależnego brytyjskiego przewoźnika wynikały ze zmieniających się cen ropy oraz ogólnej niepewności w branży związanej z brexitem. W listopadzie 2018 roku poinformowano o zaawansowanych rozmowach z potencjalnymi inwestorami, którzy mieliby sfinansować bieżącą działalność spółki i dokapitalizować ją, pozwalając na dalszy rozwój linii.

Konsorcjum Virgin Atlantic, Stobart Group i Cyrus Capital, które nosi nazwę Connect Airways ostatecznie udzieli pożyczki wysokości 20 mln funtów na sfinansowanie bieżącej działalności i przeznaczy kolejne 80 milionów funtów na rozwijanie linii, ale już pod inną marką.

Pożegnanie z marką Flybe

Przejęcie Flybe przez Connect Airways będzie skutkowało połączeniem z irlandzką linią czarterową Stobart Air, która jest częścią Stobart Group. Samoloty nie będą latały jednak pod własną marką, lecz z logo Virgin Atlantic. Ten brytyjski przewoźnik pracuje nad wzmocnieniem siatki połączeń wewnętrznych, jako połączeń dowozowych do swoich głównych hubów w Manchesterze i na lotnisku Heathrow w Londynie, obsługujących loty międzynarodowe.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!