Flybmi zawiesza działalność

Flybmi zawiesza działalność

Przedstawiciele brytyjskiej linii lotniczej flybmi w wydanym 16 lutego komunikacie ogłosili, że przewoźnik ze względu na problemy finansowe złożył wniosek o ogłoszenie upadłości i natychmiastowo zaprzestaje działalności. Brytyjczycy obsługiwali 25 kierunków w Europie, w tym trasę Lublin – Monachium.

Flybmi odwołuje wszystkie loty

Jak wynika z treści oświadczenia, Brytyjczycy odwołali wszystkie zaplanowane loty i nie są w stanie zapewnić pasażerom zastępczych opcji podróży. Przewoźnik prosi pasażerów o nieprzybywanie na lotnisko, ponieważ nie jest w stanie zapewnić im opieki. Co mogą zrobić pasażerowie, którzy posiadają bilety na odwołane loty flybmi?

Według zamieszczonej na stronie linii lotniczej informacji osoby, które posiadają bilety lotnicze flybmi zakupione za pośrednictwem karty kredytowej powinny skontaktować się z wystawcą karty w celu uzyskania chargebacku. Z kolei posiadacze ubezpieczenia podróżnego mogą wnioskować o zwrot należnych pieniędzy od ubezpieczyciela, a klienci, którzy kupili bilety flybmi u pośredników (partnerzy code share lub agenci turystyczni) powinni zwrócić się do wystawcy biletów.  Wszelkie roszczenia wobec linii można zgłaszać mailowo na adres: adres bmr@bdo.co.uk.

Problemy brytyjskich linii lotniczych

Jako główną przyczynę upadku linii jej właściciele podają niepewność związaną z przyszłością transportu lotniczego po brexicie oraz niemożliwością zabezpieczenia kontraktów z kontrahentami w Europie. Jako jedną z dodatkowych przyczyn podano również rosnące koszty utrzymania linii, związane ze wzrostami cen paliw i emisji CO2 po wykluczeniu linii lotniczych z systemu handlu uprawnieniami do emisji w Wielkiej Brytanii.

Linie flybmi powstały w 1987 roku, pod obecną marką działały od grudnia 2017 roku. W zeszłym roku przewiozły ponad pół miliona pasażerów.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!