Lufthansa przejmie europejską linię. Na liście Alitalia, Norwegian i… Wizz Air!

Lufthansa przejmie europejską linię. Na liście Alitalia, Norwegian i… Wizz Air!

Lufthansa planuje kolejne przejęcia na europejskim rynku lotniczym. Po zakupie Brussels Airlines i wykupieniu majątku upadłego Air Berlin, niemiecki gigant szykuje się do nowej inwestycji. Na szczycie listy potencjalnych celów znajduje się Alitalia, a w dalszej kolejności Norwegian i Wizz Air.

Lufthansa próbuje przejąć Alitalię

Głównym celem dla Niemców jest włoski narodowy przewoźnik – Alitalia. Włoska linia lotnicza od dłuższego czasu znajduje się w poważnych kłopotach finansowych. Obecnie utrzymywana jest przez państwo, ale w toku jest postępowanie sprzedażowe. Najpoważniejszym konkurentem Lufthansy do przejęcia Alitalii jest konsorcjum kolei włoskich Ferrovie dello Stato i amerykańskiej linii lotniczej Delta Air Lines.

 • Frankfurt
  Wylot z Krakowa
  od 737 PLN
  Hamburg
  Wylot z Warszawy
  od 771 PLN

Jeśli nie Alitalia, to… Wizz Air

Według nieoficlanych informacji w ostatnim czasie bliżej realizacji jest włosko-amerykańska oferta. Lufthansa już przygotowała plan B, polegający na przejęciu innej europejskiej linii z rozwiniętą siatką połączeń. W grę wchodzi kupno przeżywającej problemy norweskiej taniej linii lotniczej Norwegian lub popularnego zwłaszcza w Europie Środkowej węgierskiego Wizz Aira.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!