Moxy Airways zamawia Airbusy i rusza w 2021 roku

Moxy Airways zamawia Airbusy i rusza w 2021 roku

Założony w zeszłym roku lotniczy start-up Moxy Airways złożył zamówienie na 60 sztuk samolotów Airbus A220-300. Odbiór pierwszych samolotów jest planowany na 2021 rok.

Czym jest Moxy Airways?

Powstanie tanich linii lotniczych Moxy Airways zostało zapowiedziane podczas zeszłorocznych targów lotniczych w Farnborough w Stanach Zjednoczonych. Wówczas też doszło do pierwszych rozmów na temat budowy floty samolotów pomiędzy inwestorami odpowiedzialnymi za projekt a Airbusem. Ostatecznie umowa na wyprodukowanie nowych samolotów dla tanich linii lotniczych została podpisana pod koniec grudnia. W tym celu Airbus uruchomi nowy zakład w Mobile w stanie Alabama.

 • Chicago (IL)
  Wylot z Warszawy
  od 1366 PLN
  Nowy Jork (NY)
  Wylot z Warszawy
  od 2191 PLN

Moxy Airways to tymczasowa nazwa dla tanich linii lotniczych założonych w zeszłym roku m.in. przez Davida Neelemana – jednego z założycieli JetAir i głównego akcjonariusza brazylijskiego low-costu Azul Linhas Aéreas.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!