Ryanair i Wizz Air uruchamiają połączenia do Odessy

Ryanair i Wizz Air uruchamiają połączenia do Odessy

Według słów ukraińskiego ministra infrastruktury Wołodymyra Omeliana tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air uruchomią w sezonie letnim 2019 połączenia do Odessy.

Kiedy uruchomione zostaną połączenia Ryanair i Wizz Air do Odessy?

Jak powiedział Wołodymyr Omelian stanie się to najpóźniej latem 2019 roku. – Myślę, że najpóźniej latem tego roku Ryanair i Wizz Air zaczną latać z Odessy. – potwierdził Omelian. Niewykluczone, że w ramach rozwoju siatki połączeń, uruchomione zostaną bezpośrednie połączenia z polskich lotnisk. Oznaczałoby to, że polscy podróżni otrzymają szerszy dostęp do lotów nad Morze Czarne. Obecnie z Polski do Odessy latają samoloty LOT-u (z Warszawy) i Yanair (z Krakowa).

Uruchomienie połączeń Ryanair i Wizz Air do Odessy warunkowane jest zakończeniem prac nad rozbudową infrastruktury lotniskowej w tym czarnomorskim mieście. Obecnie trwa tam budowa nowej drogi startowej i remont obecnego pasa startowego. Zakończenie pierwszego etapu prac, które umożliwiłoby zwiększenie liczby przyjmowanych w Odessie samolotów, planowane jest na czerwiec br.

Szef Ryanaira zapowiada uruchomienie połączeń do Odessy

Co prawda na razie Ryanair i Wizz Air nie potwierdziły tych doniesień, lecz uruchomienie połączeń do Odessy nie byłoby zaskoczeniem. Wiosną 2018 roku ten ruch zapowiedział szef Ryanaira – Michael O’Leary. Z kolei przedstawiciele linii Wizz Air wspominali ostatnio o uruchomieniu spółki, która miałaby odpowiadać za realizację lotów na Ukrainie.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!