Ryanair przejmuje obsługę swoich samolotów w Polsce

Ryanair przejmuje obsługę swoich samolotów w Polsce

Zmiany dotyczące obsługi handlingowej na niektórych polskich lotniskach zapowiedziane przez irlandzkiego przewoźnika w listopadzie 2018 roku właśnie wchodzą w życie. 21 lutego Ryanair przejął obsługę swoich samolotów w Katowicach, 1 marca przejmie w Krakowie, z kolei w czerwcu w Modlinie.

Ryanair przejmuje handling swoich samolotów

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kliku miesięcy, Ryanair ruszył niecały tydzień temu z własnym handlingiem na lotnisku Katowice Pyrzowice, które jest bazą dla czarterowej linii Ryanair Sun. Już 1 marca self-handling Ryanaira stanie się faktem w jednej z dwóch głównych baz operacyjnych linii w Polsce – lotnisku Kraków Balice. Więcej czasu zajmie wprowadzenie własnego handlingu w Modlinie, bowiem na tym podwarszawskim lotnisku stanie się to dopiero 1 czerwca br. Właśnie w tym celu, irlandzka tania linia lotnicza jesienią i zimą zrekrutowała dodatkowe 300 osób.

Przejęcie usług handlingowych od agentów nie jest nowością dla Ryanaira. Irlandczycy prowadzą własny handling w Irlandii oraz na lotnisku Stansted pod Londynem. To rozwiązanie ma być też zastosowane na lotniskach w Hiszpanii.

Czym jest handling?

Usługi handlingowe obejmują obsługę samolotu w trakcie jego postoju na płycie w porcie lotniczym. Zalicza się do nich obsługa techniczna maszyny (w tym przygotowanie do lotu), obsługa pasażerów, przewóz bagaży między terminalem a samolotem i ich załadunek na pokład.

Polski rynek usług handlingowych zdominowany jest przez dwóch agentów – LS Airport Services (należący obok m.in. PLL LOT do państwowej Polskiej Grupy Lotniczej) i Welcome. LSAS, którego klientem był Ryanair, jesienią zeszłego roku podniósł stawki, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją przedstawicieli irlandzkiej linii lotniczej.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!