Ryanair wchodzi do Armenii

Ryanair wchodzi do Armenii

Jak poinformowała szefowa ormiańskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego – Tatevik Revazian, władze Armenii prowadzą rozmowy z Ryanairem w sprawie uruchomienia regularnych połączeń lotniczych do tego kraju. Samoloty irlandzkiej taniej linii lotniczej miałyby zacząć kursować za Kaukaz od 2020 roku.

Tanie loty do Erewania

Według ormiańskich władz, Ryanair proponuje utworzenie tanich połączeń lotniczych między Europą a Armenią. Spekuluje się, że lotniskiem przylotowym miałby być największy port lotniczy kraju – lotnisko Zwartnoc w Erewanie. Tatevik Revazian przyznała, że ściągnięcie do Erewania tanich linii lotniczych byłoby rozwiązaniem, które zrewolucjonizowałoby tamtejszy rynek lotniczy i umożliwiłoby kilkukrotne obniżenie cen biletów na loty z Europy do Armenii.

Dotychczas ormiańskie lotniska obsługiwane były przez linie rejsowe, a koszt biletów wynosił około 300-500 euro. Obecna sytuacja to jednak i tak znaczący postęp w porównaniu do okresu przed 2013 rokiem, kiedy państwowe linie lotnicze Armavia posiadały monopol na połączenia lotnicze między Armenią a krajami byłego Związku Radzieckiego, Europą i Bliskim Wschodem. Po ich upadku ormiańskie lotniska otworzyły się na zagraniczne linie, ale dotychczas nie ściągnięto do Armenii żadnego popularnego taniego przewoźnika. Loty z Europy do Armenii obsługiwane przez Ryanaira mogą zmienić znacząco ten stan rzeczy.

Wizz Air planuje loty do Armenii?

Ryanair nie jest jedynym tanim przewoźnikiem, który rozważa uruchomienie lotów na trasie Europa – Armenia. W grudniu 2018 roku w wywiadzie dla ormiańskiej telewizji, przedstawicielka państwowej izby turystycznej – Hripsime Grigorian powiedziała, że jedna z czołowych tanich linii lotniczych ma zamiar uruchomić połączenia do drugiego największego miasta Armenii – Giurmi. Grigorian przyznała, że w tym przypadku nie chodzi o Ryanaira, co wzmogło spekulacje na temat możliwego wejścia na rynek ormiański Wizz Aira. Węgierski tani przewoźnik od dłuższego czasu jest już obecny na południowym Kaukazie – obsługuje m.in. loty z Katowic, Warszawy i Wrocławia do Kutaisi.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!