Ryanair wyłącznym właścicielem Laudamotion

Ryanair wyłącznym właścicielem Laudamotion

Jak ponformowali przedstawiciele austriackiej linii Laudamotion, 29.01 br. Ryanair Holdings stało się właścicielem 100% jej akcji. To oznacza, że proces przejmowania Laudamotion przez Irlandczyków, który rozpoczął się rok temu został zakończony.

Ryanair przejmuje Laudamotion

Skutnkiem przejęcia austriackiej linii przez Ryanaira będzie rozbudowa floty - w 2019 roku do 25 samolotów, a w 2020 do 30. To pozwoli zwiększyć obecność biało-czerwonych samolotów na europejskich trasach. Austriacy zapowiedzieli, że w sezonie zimowym Laudamotion zacznie obsługę 20 nowych połączeń. Znacząco ma zwiększyć się też obsada bazy na lotnisku Schwechat w Wiedniu, a już w 2019 roku linia będzie posiadała 4 bazy operacyjne - w Wiedniu, Dusseldorfie, Stuttgarcie i w Palma de Mallorca. Linie planują w obecnym roku przewieźć 6 milionów pasażerów, a w przyszłym - 10 milionów.

Laudamotion to austriackie tanie linie lotnicze założone w 2004 roku jako Amira Air, a w 2018 przejęte przez byłego kierowcę Formuły 1 Nikiego Laudę. Wiązało się to z połączeniem z linią Niki oraz przejęciem przez dawną linię Amira Air połączeń rejsowych. W marcu zeszłego roku mniejszościowym udziałowcem stał się Ryanair Holdings, który następnie zwiększył swoją obecność w kapitale spółki do 75%.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!