Ryanair znów zmienia ceny bagażu i pierwszeństwa wejścia na pokład!

Ryanair znów zmienia ceny bagażu i pierwszeństwa wejścia na pokład!

Według nieoficjalnych jeszcze informacji linie lotnicze Ryanair dokonują kolejnej zmiany polityki nadania bagażu i wykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład. Po zeszłorocznej rewolucji irlandzki przewoźnik dopracowuje zasady, przy okazji podnosząc ceny!

Nowe ceny nadania bagażu i pierwszeństwa wejścia w Ryanair

Dotychczas wykupienie tzw. bagażu podręcznego rejestrowanego (o maksymalnej wadze 10 kg), czyli dawnego „dużego bagażu podręcznego”, kosztowało 8 euro (w przypadku wykupienia razem z biletem) lub 10 euro (w późniejszym terminie). Według nowych zasad ta cena ma wahać się między 10 a 12 euro i ma zależeć od tego, jak szybko zostanie wykupiony bilet. Jedynie pierwszych kilku pasażerów będzie mogło wykupić bagaż po najniższej cenie.

Podobnie będą wyglądały nowe zasady wykupu pierwszeństwa wejścia na pokład. Dotychczas można był to zrobić, płacąc 6 euro (w momencie zakupu biletu) lub 8 euro (w przypadku późniejszego dokupienia). Nowa cena ma wahać się od 6 do 10 euro i również zależeć od momentu zakupu usługi. Najprawdopodobniej pierwsze 90 biletów z dostępnym priority boardingiem zostanie podzielone na pule – pierwszeństwo w pierwszej z nich będzie dostępne po najniższej cenie, a w kolejnych jego cena będzie skokowo rosnąć.

Ryanair zaczyna restrykcyjnie wymagać nadania bagażu

Ponadto tanie linie lotnicze Ryanair w ostatnich tygodniach zaczęły restrykcyjnie podchodzić do zasad nadawania dawnego dużego bagażu podręcznego. Po okresie przejściowym, w którym ten rodzaj bagażu był odbierany bezpłatnie dopiero przy bramce, przewoźnik wymaga nadania walizek przy stanowisku nadania bagażu i jego wcześniejszego wykupienia. Od 8 stycznia br. brak wcześniejszego wykupienia będzie w każdym przypadku skutkował naliczeniem 20 euro opłaty przy stanowisku nadania lub 25 euro przy bramce.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!