Tanie loty do Egiptu? Ryanair o krok od podboju Afryki

Tanie loty do Egiptu? Ryanair o krok od podboju Afryki

Ryanair nie dość, że w niedługim czasie zacznie latać do Algierii (trasa Bergamo – Algier), to planuje ekspansję na inne kraje w Afryce Północnej! W grę wchodzą popularne kraje turystyczne, jak Tunezja i Egipt. Informację tę potwierdził szef irlandzkiej linii Michael O’Leary w rozmowie z portalem Fly4free.

Ryanair poleci do Egiptu?

Tania linia lotnicza z Irlandii planuje wejście na trasy z Europy do Afryki Północnej, które dotąd zdominowane były przez przewoźników czarterowych, latających na zlecenie biur podróży. Według szefa Ryanaira, połączenia te byłyby bardzo dobrą alternatywą dla pakietów turystycznych ze względu na zmieniające się zachowania konsumenckie. O’Leary nawiązał przy tym do niedawnego zawieszenia działalności przez Ryanair Holidays, czyli należącego do linii biura podróży, które mimo dużej reklamy i konkurencyjnej oferty zostało zamknięte ze względu na relatywnie niewielkie zainteresowanie ze strony klientów. To może świadczyć o tym, że klienci nie oczekują już zorganizowanych wycieczek, lecz możliwości elastycznego planowania podróży i organizowania swoich wczasów na własną rękę, według własnych upodobań.

Tanie loty do Egiptu to jednak dopiero plany, które mogą upaść ze względu na ogrom formalności, jakie muszą być dopełnione w przypadku uruchamiania połączeń do krajów spoza UE. Prawdopodobnie uruchomienie lotów do Tunezji czy do Egiptu wiązałoby się z koniecznością podpisania umów międzynarodowych przez zainteresowane strony. Dodatkowo wiele zależy od sytuacji politycznej we wspomnianych krajach. Michael O’Leary nie wyklucza, że samoloty Ryanaira zaczną latać do Egiptu właśnie z Polski. To może być odpowiedź irlandzkiej linii na lawinowo rosnące zainteresowanie naszych rodaków podróżami do tego kraju.

Tanie loty do Maroka i Algierii

Ryanair od dłuższego czasu obsługuje trasy łączące Europę i Maroko, posiada w tym kraju 2 bazy operacyjne i jest obecny aż na 9 lotniskach. Ponadto w tym roku uruchomione zostanie kolejne połączenie z północną Afryką. Loty z Bergamo do Algieru zostaną uruchomione nie później niż 1 października br., taki bowiem termin znalazł się w umowie podpisanej z władzami Algierii. Nie znamy jednak na razie dokładnej daty startu. To nie wszystkie trasy międzykontynentalne obsługiwane przez irlandzką linię – samoloty w charakterystycznych niebiesko – żółtych barwach można zobaczyć także na lotniskach w Ejlacie (Izrael) i Ammanie (Jordania).

Źródło: Fly4free

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec fly.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!